Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell kábelt a falba...

Hogyan kell kábelt a falba rejteni?

Figyelt kérdés

Társasházi lakásba költözöm, ahol az előző tulajdonosnak látom, hogy sok kábele még kábelcsatornában sincs (antenna kábel, telefon kábel, klíma betáp kábele). Szeretném ezeket elrejteni tapétázás előtt. Viszont teljesen nem értek hozzá.

Annyit tudok, hogy kb 10 cm vastag a fal. Vésés, majd valami csőbe kellene beledugni a kábeleket? Utána sima malterrel kell egy szintbe hozni a fallal? A malternek mennyit kell száradni, hogy mehessen rá a tapéta és nehogy feljöjjön?


Köszi előre is a válaszokat!


2011. júl. 18. 21:02
 1/10 anonim válasza:
Miért nem hívsz villanyszerelőt?
2011. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Villanyszerelő megcsinálja a vésést is?

Egyébként apósóm ért ilyesmi munkákhoz, csak azért szeretném külön tudni én is, hogy mit csinál.

2011. júl. 18. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha panel a lakás, ahol sokáig un. MMFal vezetéket használtak védőcső nélkül, kihuzhatatlan, hiszen az van be ill. levakolva, észnél kell lenni, Te hol vésel, nehogy "eltaláld". Emiatt nem "szabványos nyomvonalon" haladnak.
2011. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

20-25-ös műanyagcsőbe kell rakni a kábelt, vésni a csőnek megfelelő mélységűre kell, utána elég rigipssel bepucolni.

1 csőben vagy áramkábelt, vagy egyéb /tv, telefon, stb./ mehet.

1 napot szárad utána úgyis kaparod, és újragletteled az egész szobát.

2011. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kötő dobozokat is be kell építeni.

Ha tégla akkor sima ügy: horonymaróval és faragás, majd műanyagcső(bergmanncső)behelyezés,korona fúrás a dobozoknak aztán vakolás,és 1-2 Nap száradás.

Ugyanez betonnál(panel)..Hááát Őszinte részvétem a véséshez.

2011. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A villanyszerelők vésnek is ha kell..

De ha az alacsonyan futó vezetékeket el akarod rejteni, elég lehet egy takaróléc (lehet más néven fut, de a parketta és a fal találkozásánál szolgál díszítőelemként) a fal mellé, az antenna és a telefonzsinór simán elfut alatta és kevesebb gonddal jár.

2011. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Jók ezek a szakértői hozzászólások !! Szabványos nyomvonal, műanyag cső=bergman cső(berman egyébként)

Hidd el kedves barátom a panelokban elvégzett villanyszerelés fényévekkel megelőzte minőségre és legfőképpen szakszerűségre a "majd mi a józsiva megcsinyájuk" otthoni barkácsolást Kinek nem inge persze ne vegye magára. A fent említett műanyag védőcső(Mű III) nem azonos a Berman csővel mivel az vékony acéllemezből készült kátránnyal átitatott papír béléssel.col mérettel készült kb a 60-70-es évekig.

Neked pedig kedves kérdező, hívj 1 szakembert az majd megállapítja a szerelési technológiát és ad 1 rendes árajánlatot.

Remélem segítettem és nem sértettem meg senkit szaktudásában!!

Villszer.

2011. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 chuckyhawk válasza:

t.vill szerelő!20éves panelban lakom! Alumínium vezetékek vannak és a földön a sarokba volt a padlószőnyeg alatt csupaszon vezetve a kábel!

Megelőzte a korát mi?Grat a hozzászóláshoz nagyon falusi majd én meg a józsi megcsináljuk legjobb haverja hozzászóláshoz

2011. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Chukynak

Gondolom te nem szakmabeli vagy ezért semmiféle probléma nélkül elfogadom az ítéleted. A nagy számok törvénye alapján a panelt szerelő kollégák is véthettek hibákat de szerintem közel sem annyi összetákolt-gányolt háztáji barkács szar nem fordult elő. Az pedig közel sem biztos hogy az a bizonyos alu vezetéket nem e a régi tulaj vagy egyéb önjelölt szaki barkácsolta. Az MM-fal vezetéket mindig falban horonyban húzták a felálló részek voltak szabadon. Ezt arra alapoznám mivel kb 1 hete generálozok egy 62m2-es panel lakást(festés, ajtó-ablak csere,villszer) és amit eredetileg szereltek MM-fal vezetékkel 1-2 égés-lazulás kivételével működik. Amit a tulaj applikált rá, hát barátom csoda hogy él a család. További jó szakértést.

2011. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 chuckyhawk válasza:

Nem valóban nem vagyok az.Csak azt mondtam amit én láttam amúgy 3panel lakásom volt egy lakótelepen és mind ilyen szar volt!

Amúgy az ilyen munkákat tényleg jobb szakemberre bízni.

A családi házunkban most húzták át a vezetéket,és én is arra jutottam,hogy vannak bizonyos dolgok amiket nem szabad magunknak csinálni,a saját testi épségünk érdekében...!

2011. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!