Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen színűre fessem le a...

Milyen színűre fessem le a kompresszort?

Figyelt kérdés

Gondoltam lefestem, mert elég ütött kopott, felületi rozsdás. Ami nem csoda, mert öregebb, mint én vagyok. Van vagy 35-40 éves.

Van egy kerekeken guruló vas váza, annak az egyik felén egy kéthengeres vízhűtéses kompresszor, mellette egy Evig villanymotor. Ezek fölött pedig egy 40-50 literes tartály.

Milyen színű legyen, hogy jól nézzen ki?


2011. aug. 15. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Matt vagy metál fekete tartály, piros/vörös váz. Vagy fekete+citromsárga... feketéhez minden passzol :D de az első kettő kombináció tetszik nekem.
2011. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Feketét nem akartam. Az túl sötét, komor lenne. Így végül szürke/citromsárga lett. Nekem tetszik így.

Egyébként köszönöm a választ.


Ami még érdekes, hogy mikor leszedtem a tartályt, egy csomó víz meg fekete olajos cucc folyt ki. Az olajat nem kéne pótolni? Milyen olaj való bajon bele és mennyi kell bele?

Bár lehet, hogy ez megérne egy külön kérdést.

2011. aug. 24. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ dízeles-e vagy benzines. Ha dízel akkor dízel motorba való olajat önts bele. Ha benzines akkor 10w40es mehet. Valahol pedig lenni kell egy ellenőrző csavarnak amit ha kicsavarsz akkor picit szivárog az olaj akkor elég bele.
2011. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Dízeles, benzines??? Ez semmilyen. Villanymotor hajtja. De magában a kompresszorban a mozgó, forgó, dugattyús alkatrészeknek kell a kenés.

Csavar pedig van rajta rengeteg. Nem tudom melyik lehet az olajé.

Gondoltam a sima hajtóműolajra, de nem tudom nem gond-e annak a nyomás. Nem szabad hogy párologjon, mert akkor az egész átmegy a tartályba. Lehet hogy létezik speciális kompresszor olaj? Google-ban rákerestem, ott írnak ilyesmiről.

2011. aug. 24. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem annyira ezekhez a gépekhez nem értek még ha benzin vagy dízel üzemű lenne... nézz utána mert akkor így totál nem vágom a témát :D Írj ki egy külön kérdést.
2011. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, azért köszi. Amúgy megtaláltam azt az olajos csavart. A lyuk alatt van az olaj szintje, de azért van benne bőven. Elég szép átlátszó sárga színe van, ahhoz képest hogy évtizedek óta benne van.
2011. aug. 24. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Na azért az az olaj kapásból kuka :D
2011. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!