Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Takarékos wc tartály leviszi...

Takarékos wc tartály leviszi rendesen?

Figyelt kérdés
Jópár éve használunk egy "takarékos" tartályt. A takarékos nem igaz rá. Nem akarok hülyeséget mondani de talán tódor vagy töhötöm néven futott. A lényeg hogy addig folyik amíg húzod és mintha a víz lendülete is kisebb lenne mint a régi hagyományos tartálynál. A lényeg hogy fullra lehúzom, utána egy-két vödör víz, majd mégegy húzás. Ezzel szemben régen a hagyományos "pazarló" tartállyal elég volt egy húzás, lerepítette mint a huzat. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel mert van aki azt mondja, hogy csak azért van mert rosszul áll a wc csésze, de szerintem nem. Szerintem ezek a takarékos tartályok semmit sem érnek.
2011. aug. 24. 19:02
 1/6 A kérdező kommentje:
lehet h dömötör most olyat találtam a neten :D
2011. aug. 24. 19:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől takarékos egy takarékos,mert nekünk eddig is 6l-es volt és most felújítás után takarékos került beszerelésre ami szintén 6l-es.Annyi különbség van hogy külön pisi és kaki gomb van így kis dolognál kis víz nagy dolognál sok víz megy ki.

Ez is az is ugyanúgy leviszi mint a huzat-pedig a szerelő tanácsára nincs maxra állítva tehát nem 6l zúdul ki belőle.

Egyébként igaz az hogy ha nem megy le akkor a csészénél van a gond, felújítás után nekünk is gond volt vele hogy 2-3 lehúzásra tűnt el a cucc.Visszahívtuk a szerelőt bütykörészett valamit a lefolyócsőnél(nekünk hátsós)-állítgatta a csészét azóta minden szuper.

2011. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A takarékos tartály két okból lehet takarékos, az egyiket már ecsetelték/kis gomb - nagy gomb/.

A másik, hogy bele tudsz avatkozni a víz távozásába, bár egy gomb van, de ha visszanyomod a gombot/általában stop felírat/ akkor nem zúdul le az egész tartály egy pisi miatt.


És igen a tartályban be lehet állítani a max víz mennyiségét egy kicsi műanyag csavargatásával.

Egyik irányban emelkedik az úszó - több víz lesz, másik irányban süllyed - kevesebb víz lesz benne.


De a víz "sebessége" függhet még a tartály magasabbra helyezésétől is.

2011. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez még a régi fajta húzós... És ha elengedem leáll a víz azért takarékos. Nem úgy mint a réginél amit ha meghúztunk akkor nem volt visszaút, kiürítette az egészet. Csak a tartály változott, akkor lehet, hogy tényleg a csésze állásával van valami gond... hm
2011. aug. 24. 23:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen húzogatós sose volt. A mostani a szlovén "G" betűs márka azon modellje, aminek a tetején van egy nagyobb lap, amit ha megbillentesz jön a víz, ha visszanyomod megáll. Tehát mindig annyi vizet tudsz leengedni, amennyi kell. Te szabályozod.

Sosem volt gond vele. Mindig lement aminek le kellett.

Magán a wc csészén nem tudom mit lehetne állítani, mert az általában le van csavarozva, vagy ragasztva fixen.

2011. aug. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond ezzel a Dömötörrel,csak normálisan kell feltenni és beállítani.

A Te esetedben az is előfordulhat,hogy az öblítőcső(ahol csatlakozik a csészéhez)"túl"van dugva és a cső vége majdnem felütközik a fajanszon.

2011. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!