Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázos átfolyós vízmelegítő...

Gázos átfolyós vízmelegítő nem gyullad be?

Figyelt kérdés

Túl kicsi mostanában a víznyomás, és nem gyújtja be az átfolyós melegítő lángját. (Régi FÉG). Lehet az érzékenységét valahol állítani? (Nem nagyon látok a szerkezetben állító csavarokat).

Köszönöm!


2011. okt. 10. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Húú, anyukáméknál ugyan ez a helyzet! Borzasztóan rossz, mert csak akkor gyullad be a melegítő rendesen, mikor totálisan kinyitják a vizet. Viszont, akkor nagyon sokat pazarolnak el. Látta már szakember, de csak kb néhány hétig működött rendes, után ismét elkezdte ezt a nem belobbanást.
2011. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan a helyzet, hogy most pont nincs x ezrem arra, hogy szakembert hívjak :-(

Gondoltam feldobom a kérdést, hátha van valahol egy egyszerű állítási lehetőség az ilyen szerkezeteken, amivel az érzékenységet be lehet lőni.

2011. okt. 10. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen volt. Nem rétek hozzá, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy valami membránt kell kicserélni a gázarmatúrában.
2011. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a membránszelep el van kövesedve, csere a lelke, nálunk is ez volt.

kérdezz körbe ismerősöket, hogy nincs e valami nyugdíjas gázszerelő az ismerősök között, az kis pénzért kicseréli

2011. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt is észrevettem, hogy az elmúlt 2 hónap alatt rohamosan csökkent a melegvíz nyomása. Az egyik csapnál már szinte csak csordogál.

A készüléken van egy vízcsap. De azt hiába tekergetem, nem változik semmi. Leírást sem találok a neten ilyen készülékről, hogy megtudjam, annak mi lenne a szerepe...

2011. okt. 11. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
valószínű az átfolyócső is el van vízkövesedve, nem csak a membránszelep. ki kéne savazni. nálunk nagyon kemény és vasas a víz, évente kétszer savazzuk az átfolyót és minden évben átnézetjük a konvektorokkal együtt
2011. okt. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült találnunk egy "olcsóbb" szerelőt.

Ki kellett savazni a tartályt, ki kellett cserélni egy csapot, ill. a membránszelepet is.

Szóval minden baja volt.

Már csak az őrláng alszik el MINDEN mosdás közben! A szerelő szerint tipushiba, együt kell élni ezzel a jelenséggel.

... Néha jó, hogy a csákányt a pincében tartom. Mire lemegyek érte, hogy azt a sz.rt leüssem vele a falról, lehiggadok :-)

2011. okt. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!