Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Unical kondenzációs kazán?...

Unical kondenzációs kazán? Jó? Rossz?

Figyelt kérdés
A hazai forgalmazó honlapján csupa jókat olvastam róla, de azt hiszem, minden ilyen marketingszöveg kicsit elfogult... Aki ismeri ezt a márkát, esetleg használja is, kérem az írja le a tapasztalatait a kazánnal kapcsolatban.
2011. okt. 16. 09:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem, de a forgalmazó még jó hogy nem fogja a saját termékét szidni. Senki nem fog a saját negatív reklámjáért fizetni.
2011. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Olvasd el figyelmesen a kérdésemet és annak részletezését! Előre is köszönöm!
2011. okt. 21. 08:42
 3/16 anonim válasza:

Én 2 db egyforma Unical Alcon kondenzációs fali kazánt vettem és az egyik állandóan puffog és durrag begyújtáskor, vagy leálláskor. Már sokszor hívtam a szervizt, mindig csinálnak valamit, mondanak okosakat, majd elmennek és kicsit másképp, de marad a probléma. Hamarosan indul a fűtési szezon és ismét jönnek a gondok.

A másik kazán kifogástalanul működik. Mástól is hallottam, hogy begyújtáskor durrog a kazán.

2012. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mi is átvészeltünk már egy fűtési szezont a gázkazánunkkal. Tavaly vettünk egy házat (eleve benne volt ez a kazán), de még nem lakunk ott, temperáló fűtésre használtuk a kazánt. Elég hangosan zúg, és ahhoz képest, hogy elvileg energiatakarékos, mi állati magas gázszámlát fizettünk. :(
2012. aug. 29. 09:26
 5/16 robesz985 válasza:
én ismerem ezt a márkát, a munkahelyemen kb. 3 éve üzemel egy Alkon '09 C18. Abszolút jól működik, és takarékos is. Az előttem lévőnek annyit üzennék, hogy nála vagy hagyományos (azaz nem kondenzációs) a gázkészülék és azért fogyaszt sokat, vagy pedig ha kondenzációs, a külső hőmérséklet érzékelő be van kötve? Jól van beállítva a fűtési görbe? Olvasgattam már kazános témákban sokat az interneten és sok olyan oldalt láttam, ahol más márkáknál is tapasztaltak dübörgést és zajokat a kazán üzemelése során. Legtöbbször nem a kazánnal van gond, hanem a körülményekkel. Pl.: nem megfelelő a füstgáz-elvezető rendszer vagy át kéne mosatni a fűtési rendszert vagy nem jó a gáz minősége, stb. Ezek a dolgok márkafüggetlenek. A kérdezőnek, amennyiben nem vett még kazánt én merem ajánlani az Unical-t.
2013. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zanzol válasza:
Én nagyon bánom hogy hagytam magam erre a fosra rábeszélni Homor Úrtól. 35kW-os, kondenzációs. állandóan rossz. A váltószelepe pocsék, szivárog a víz, ezért tönkre megy a váltómotor. vettem még egy év garanciát, persze ahogy lejárt ismét tönkre ment mindkét alkatrész. Senkinek NEM ajánlott, túlárazott hulladék!
2015. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mersi válasza:
Szerelvény boltban mi árulunk vagy 10 különböző kazánt, így elég sok tapasztalatom van a különböző márkákkal. Az Unical felső kategóriás termék, minőségben, megbízhatóságban szerintem a legjobb az összes közül. Arra viszont figyelni kell, hogy normálisan legyen beszerelve, mert hiába ku**a jó a kazán, ha sza*ul van beüzemelve, szerelve. Az Unicalt egyébként mi akkor ajánljuk elsőként, ha régi rendszerbe kell kazáncsere, mert nagyon jól bírja az öregebb, akár koszos rendszert.
2016. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Valian válasza:
SZiasztok, az Unical Kone mivel tud többet, mint a KONm? Egy kicsit magasabb az ára, de nem tudom, hogy tényleg jobb-e?
2016. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mersi válasza:
Az Unical Kone elektronikus gázszeleppel rendelkezik, aminek a lényege összességében, hogy energiatakarékosabb, még olcsóbb az üzemeltetése. Egyébként Önmagát szabályozza a gázhoz, így ha változik a gáz minősége automatikusan után szabályoz. Igazából a beüzemelésnél nem is kell nagyon emberi beavatkozás. Ráadásul sokkal szebb a panel (kijelző) is, ha ez szempont neked. Szerintem amennyivel magasabb az ára, annál jobb is. Ha van rá keret szerintem ezt válaszd!
2016. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Nekünk is Unical kazánunk van, kb. másfél éve, és elmondhatom, hogy csak a probléma van vele. Természetesen általában télen, hétvégén szokott elromlani. Egy szép napon a "prémium" kategóriás készülékünk csöpögni kezdett. Ez a szerelő szerint a túl nagy nyomás miatt van. Erre beszereltünk egy nyomáscsökkentőt, de amiatt meg a zuhanyozóban nem működött rendesen a hideg-melegvíz keverés, vagy forró víz jött a zuhanyfejből, vagy teljesen hideg. Valószínűleg a nyomáscsökkentő rovására írható, az is, hogy időnként nem kapcsol be a program szerint a fűtés...Ja, és ha hívjuk az ügyeletet, ami ugye éjszaka és hétvégén kellene, hogy rendelkezésre álljon, nem veszik fel a telefont. Úgyhogy, aki kazáncsere előtt áll, nem ajánlom, hogy ilyen drága készüléket vegyen (600.000.-Ft kb.), mert ugyanolyan ócska, mint a többi, de még drága is ráadásul. A szervizszolgálata pedig kritikán aluli. Az éves felülvizsgálat kérésemre két hónapja nem válaszol a szaki "méltóságos úr".
2016. nov. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!