Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A fürdő szobában kevés konnekt...

A fürdő szobában kevés konnektor volt, falon kívüli konnektorokat készítettem, a vezetéket falon kívül vezettem el, az ugye nem balesetveszélyes?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben a konnektor párazáró bevezetéssel és FÖLDELÉSSEL (!!!),valamint lehetőleg zárható fedéllel rendelkezik nem lehet nagyobb gond!
2011. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom az mi amit írtál. Vettem barkácsboltban konnektort, és bekötöttem, két fázis volt benne.
2011. nov. 1. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Már rosszul kezded! Olyan nincs hogy két fázis van benne az egyiknek nullának a másiknak fázisnak kell lennie és kötelező lennie egy harmadiknak ami a földelés.

szerintem nézesd meg szakemberrel mert ahogy látom nem nagyon értesz hozzá és valakit még agyonüt az áram.

Kár is írni hogy lenne szabályos ha nem ismered a fogalmakat amit segítségképp írnák.

(egy vill.szer)

2011. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én inkább villanyszerelőre bíznám.Drágább, de az életem többet ér.Mi a fenének kell annyi konnektor a fürdőbe?Kész életveszély.
2011. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 menta34 ***** válasza:

Kérdező ne legyél hülye, minap is meghalt egy gyerek mert a hajszárítót vagy mi a szart betette a kádba.


Első hozzászóló fürdőszobájában megnézném a fedeles konnektorokat, gyönyörű lehet....

2011. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak első mondata helyes.

A másodikból látszik hogy nem hozzáértő.


Fürdőszobában vízmentes és lehetőleg csapófedeles konnektorokat kell felszerelni szabvány szerint.

Tehát munkájára valamelyest is adó és szabályosan dolgozó villanyszerelő(mint én) csak ilyet szerel fel!

2011. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fürdőszobába lehet (ajánlott) csapófedeleset (IP44), de nem kötelező. Úgy kell elhelyezni, hogy lehetőleg ne érje víz már csak azért sem, mert ha a csapófedelesbe éppen be van dugva valami, akkor már megszűnt a védettsége, és egy sima DAF. (Dugaszoló aljzat földelt) nak felel meg, és ugyanúgy bejut a víz.
2014. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 menta34 ***** válasza:

#7 hogy kerültél ide 2,5 évvel később?:)


Amúgy igen.

És egy jó elhelyezés szerintem többet ér mint a csapófedél.

2014. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már a sok villanyszerelő nem írta vagy nem tudja: A fürdőszobában,távolságok/sávok vannak meghatározva, hogy hova és mit és milyen villamos berendezést lehet szerelni!!

Régen is ez volt, most is ez van. Azért van a panelban olyan kevés.

2020. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!