Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol a búbánatba szivároghat?...

Hol a búbánatba szivároghat? VÍZ-gond!

Figyelt kérdés

Panelben lakunk, 10. emeleten, zárószinten. Az alattunk levő szólt, hogy vizesedik a konyhájában a plafon. lementünk, igen, tényleg. Szerelőt hívtunk, kibontottuk, a kád alatt szivárgott egy cső. meg lett csinálva. 1 hónap múlva szól, h nő a folt. megnéztük, bár nem volt nálunk vizes semmi, kiszedettük az összes vízcsőt, mind helyére új lett rakva!!! Wc, konyha, fürdő, minden, 100%osan átellenőrizve, nehogy gond legyen. erre újra. Átnézettük, sehol nincs szivárgás. Sehol, semmi nem vizes nálunk, egyik csőnél sem.Egy főcső megy le hozzá, tőlünk, de az is olyan, hogy ahol nálunk véget ér, ledugod a kezed, és az már az ő lakásában van, tehát nincs a 2 szint közt beláthatatlan rész. de a folt nő. Akkor mégis honnan jöhet a víz????


Tippek, mert már megőrülök!!!!


2011. dec. 1. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha lapos a tető az esővíz levezetőn nem mehet ,ugyanis a viz mindig a lejtőn lefelé folyik, mát ha talál lejtőt és "esőt". Azonkívül Klotyó és a fürdőszobai padlóösszefolyó ?
2011. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lapos a tető, most akkor mi mehet vagy mi nem? Wc, kibontottuk a falat mögötte, semmi. Nincs padlóösszefolyó.
2011. dec. 1. 11:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez addigi leázástól van! A beivódott víz lassan szétterül, nem lehet vele mit tenni, majd kiszárad!
2011. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A WC milyen lefolyású: alsó, hátsó ..., nincs megrepedve leültetésnél a klotyó !
2011. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A wc "kakipolcos", hátul megy ki a cucc rajta, hazajön a párom, megnézetem vele.


Ez az elterülős dolog eszembe sem jutott, már nem tudok másra gondolni, ha nem a wc lesz!

2011. dec. 1. 12:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Vízszerelő vagyok. Nem olyan régen jártam így. Ugyan ez a szitu, a kád szifonja szivárgott, megjavítottam de 1 hónap után szóltak hogy nem jó. Elmentem és minden ok. Hanem a régi ún. hugyosodás miatt gondolták hogy megint folyik a víz.Az olyan hogy ha az a folt nedvességet kap (átfestés,pára,vizes letörlés stb.)akkor nől..Nem nálatok is ez lehet?
2011. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, most voltam lenn megnézni a foltot, talán tényleg nagyobb, de már gyomorgörcsöt kapok ha meglátom az alattunk lakót. Nem tudom hogy nem-e csak szándékosan lovagol a dolgon, mert már tényleg mindent kipróbáltunk. Mi is ez a "hugyosodás"? lehet tenni valamit ellene, vagy az alattunk lakónak már sosem lesz olyan a fal, mint előtte?
2011. dec. 1. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet eltüntetni mert az minél többet festik annál nagyobb lesz. A fémre való alapozóval kell 1-2 rétegben, de csak a foltot lekenni és többet nem jön elő.
2011. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja!!! és utána sima diszperzittel..
2011. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy egy másik lakásból csordogál arrafelé a víz?
2011. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!