Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A konyhai munkapultot milyen...

A konyhai munkapultot milyen módon lehet becsempézni? Új konyha kialakítása lesz, és szerintem jól mutatna a csempézett munkapult, de nem tudom milyen lapot tegyek alá, amire nyugodtan ragaszthatom a csempét?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Betonból kell megcsinálni tudtommal, azt lehet utána lecsempézni.
2009. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egy szaklapban olvastam valamikor, hogy nem ajánlott a konyhapultot csempézni, mert sérülékeny, a fugáknál hamar koszolódik, nehéz tisztítani. Ellenben a spéci munkalapokat direkt erre tervezték, és bírják a hőt, a koszt, a karcot. Szóval érdemes átgondolni. De ha mégis csempéznél, létezik az ún. wedi építőlemez, amit pl. mosdóbeépítésnél is használnak, jól alakítható és csempézhető.
2009. máj. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Éljenek a csempés konyhapultok!...:-)

Mi is nemrég csináltuk, házilag úgyhogy megosztom véled a tapasztalatokat.

Szóval. Először is ne hagyd magad hogy bárki lebeszéljen(szerintem) mert tök jó a csempés konyhapult. Nekünk barnás vörös rajta a csempe és sötét barna a fuga. Nagyon klassz és egyáltalán nem kényes! A fuga ugye sötét színű a csempe meg bírja a gyűrődést. Praktikus mert ha Asszonykám lekapja a gázról a forró edényt akkor akár rá is teheti, akkor sem lesz semmi baja. jól tisztítható. Ugyanezt egy fa konyhapulttal nem teheted meg. Bár az is szép nagyon. Hogy mit tegyél a csempe alá? Háát az majdnem mindegy...jóó azért nem egészen, de majdnem. Ha fa alapra ragasztod a csempét, akkor használj tubusos sziloplasztot ami nagyon sokrétű mert nagyon sok felületen megtapad. Szakboltban ajánlották nekünk is. És fa alapnál ez azért is fontos mert a fa ugye picit megmozdulhat a csempe alatt, és akkor lepattoghatnak a csempéid ha hagyományos csemperagasztót használsz. Ha viszont szilót (4 nagy pötty a csempe sarkára egy középre) akkor rugalmas lesz a rögzítésed, így nem lesz gond. Ez esetben használj flexibilis fugázót is. Nekünk bejött...:-)

A szakboltos mesélte hogy a mintacsempéket ők is farostlapra tették, és amikor szedték szét, a sziló kiszakította a fát, mert olyan erős. És nagyon praktikus mert kb 3-400 ft-ért megveszed hozzá a kinyomó pisztolyt és kész. Ennél egyszerűbben és tisztábban nem is lehetne dolgozni. Jaa és a sziló nem csak fán tapad meg, hanem az üvegtől kezdve a kerámián át sok mindenen, fényes felületen is. És több fajta sziló is létezik.

Szóval én nem betonnal oldanám meg a problémát.

Jó munkát!

2009. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vastagabb osb-t, az nem mozog mégis elég masszív, és könnyű rögzíteni. És sziloplaszttal rakhatod rá a csempét.
2009. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!