Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék egy csocsóasztal...

Hogyan tudnék egy csocsóasztalt készíteni házilag?

Figyelt kérdés
Valaki csinált már hasonlót? Ha igen, milyen eredménnyel és mennyire volt nehéz? Milyen anyagokat használt?
2012. jan. 14. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Én nem csináltam ,de elmennék a helyedben egy kocsmába,egyről teljes tervrajzot készítenék(pontos méretekkel),és az után mennék.

Alaplapjának vennék osb lapot egyben amit később majd burkolok megfelelő borítással.Veszel 2-3cm vastagságú deszkákat amit meg az oldalra tudsz csavarozni,fúrni,ragasztani és fúrni egyben.a rudak helyét szépen kijelölöd és kifúrod vastelepen veszel veszel hozzá vagy rozsdamentes rudat(1000ft/m) vagy sima vasból amit lefestesz alapozóval.A bábukat az a te kreativitásodra bízom :) De jól mutatna az is ha kis g i joe figurákat szúrnál fel.

Természetesen mindent tökéletesen meg kell csinálni mert az egészet csak egyszerre tudod majd összerakni .

Szal amit tegyél:Készíts tervet,menj el anyagot vásárold be ,gondold át a munkaütemet a vágástól fúrástó,az összesezerelésig. aztán szakíts rá kellő időt :)

Ja igen egyvalamit elfelejtettem.olyan vasrudat vegyél amihez van olyan cső amibe beletudod dugni,mert forgatás közben ha csak a fán dugod keresztül egy kis idő útáln elmegy a középpont és retekül is fog kinézni ezért kell a fába a hozzá passzosan illő csövet beletenni és egy picit olajozni.

Javaslom próbálj meg olyan faanyagot beszerezni ami előre le van vasalva és akkor meg is van a labdafelület meg a többi is.

Sok sikert hozzá!

[link] ezt mondjuk 6000ft-ért árulják(lehet neked is lenne vagy 6 ezer az anyagköltséged.)

2012. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez egy igen összetett kérdés,először is egy tervrajz kell pontos méretezéssel.Ha otthonra csinálok nem kell pénzbedobó,zár stb,ettől kicsit olcsóbb lesz a dolog (kb -20) A bábu a legdrágább az egészbe kb 7ezer forint /rúd,ebből kell rögtön 8db. Pozdorjából érdemes az egészet megcsinálni,mint ahogy láthatod,egy átlag kocsmai csocsó is ebből van.Kell négy vasláb,2 kapu,műanyag idomok,pályasarok stb.Dupla üveg,egy a pálya tetejére,egy a csocsó tetejére.Kell hozzá tudni rajzolni,asztalos alapismeretek,heggeszteni esetleg,eléggé komplex feladat,ha nem vagy valami gyakorlatias ember.
2012. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sZamu válasza:

Amit az első írt, azt szerintem ne olvasd el:)


Első: mi a szakmád?

2014. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!