Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Halltex hangszigeteléssel...

Halltex hangszigeteléssel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata? Hangszigetelési szintje átlagosan 18,2 dB. Jónak számít?

Figyelt kérdés
A Hangulat családot néztük ki. Megéri felteteteni?
2009. máj. 27. 11:29
 1/7 anonim válasza:
66%
Ez Halltex normál tevékenységre van kitalálva!Én személy szerint styrofoam vagy hungarocell ajánlok jo höszigetelö és egyben hangszigetelö is!
2009. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Kb. felére-negyedére csökken pl. a beszédhang, de nem hinném, hogy pl. a techno zene basszusán sokat fogna. Gipszkartonból és sűrű kőzetgyapotból kell előtétfalat építeni. Nem olyan egyszerű és helyigényes, de legalább kétszer olyan jól csillapít.


Fel lett már téve a Halltex? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

2009. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen már fent van, és meglepődtünk, hogy a régen hangosan veszekedő szomszédokból semmit(!)nem hallunk! És ők sem a babasírást. És szép is. Csak ajánlani tudom.
2009. szept. 1. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
És plafonra és a falra is raktátok? A mély hangok sem hallatszódnak át?
2009. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hát mi most hétvégén raktuk fel. Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, max. 10%-ot vett el a zajból. Ugyanúgy a szomszéddal élek, ahogyan eddig. Annyi a különbség, hogy hallom, hogy beszélnek, de már nem értem mit... Hát ez nem sok. Főleg hogy tucc-tucc zenét hallgat állandóan :(
2012. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Péter40 válasza:
A Halltex (hőszigetelő anyag) laboratóriumi hanggátlási eredményei (18-22dB) alacsonyak más, kifejezetten hanggátlásra készült anyagokhoz képest,(pl.PhoneStar 15mm Csendlap -36dB) amely érték az anyagot falra rögzítve még kevesebb lesz. A tapasztalatok szerint nem ad végleges megoldást olyan esetekben, ahol számottevő javulásra lenne szükség.
2014. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Péter40: az a baj, hogy Te a phonestart forgalmazó cégnél dolgozol, névtelenül tettél már itt fel kérdést a hangszigetelésről, majd ügyesen megválaszoltad, hogy "Keresgéltem és találtam egy profi terméket..phonestar". Más helyeken CsPéter néven írogattál. Direkt-indirekt marketing még nem lenne baj, csak amikor másfél éve kértem tőletek árajánlatot és az alapján belekérdeztem, hogyan is van az, hogy 36dB léghanggátlást írtok a termékre, az milyen hangtartományba is esik és miért is szerepel a katalógusban 1 réteg csendlapnál már csak 6dB, és az milyen hangtartományba esik valamint mi a helyzet más hangtartományok esetén, pl.: kopogás, kielégítő és korrekt választ nem tudtál adni. Mert nem mindegy az sem, hogy a beszédhangon belül milyen tartományról van szó. Úgy érzem, hogy csúsztatás van a terméketekkel kapcsolatos ismeretterjesztésben.
2015. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!