Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan legyen szép ékszerdoboz...

Hogyan legyen szép ékszerdoboz OSB lapból?

Figyelt kérdés
OSB lapból szeretnék ékszerdobozt csinálni, első sorban az lenne a kérdésem, hogy mivel fessem le, hogy szép legyen? (ne látszódjon az, hogy OSB lap) ill. arra gondoltam még, hogy vastagabb anyaggal pl. plüss (vannak olyan emlékkönyvek amiknek ilyen a borítása, szóval nem biztos, hogy plüss, ha nem akkor ezért bocsi) szóval melyik lenne jobb megoldás? Lány vagyok, ha vmi hülyeséget írtam akkor bocsi :)))

2012. febr. 7. 20:09
 1/4 fúróferkó ***** válasza:

Az OSB lap egy különböző anyagból préselt anyag nehéz szép felületet csinálni belőle ,figyelembe véve hogy kis felületről van szó.Sokkal feltűnőbbek a kis hibák is mint egy falfelületen.

Miért nem választasz inkább farostlemezt?

Csiszolás után faátvonóval kijavítod a hibákat és finomra csiszolható.

2012. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mert fából könnyebben menne, mivel lány vagyok így nagyon nagy ügyességem amúgy sincs, bár szeretek barkácsolni :)) de mivel ez ajándék lenne, így fontos, hogy jó legyen, gondoltam még arra is , hogy vannak fa hatású tapéták vagy mik (amiket pl. egy elkopott íróasztalra is lehet ragasztani) hogy azzal leragasztani
2012. febr. 7. 20:30
 3/4 fúróferkó ***** válasza:

A tapéta nem ad örömet a végén,és azzal is megvan a gond,hogy kifogástalan legyen.

Szerezz be fenyődeszkát abból megcsinálod az alapot,és szerezz be furnír fóliákat.Ez külömböző fából hasított vékony0,5-1 mm vastag lap.Ezt enyvvel fel lehet ragasztani ,akár intarzia szerűen.Csodálatos dobozt csinálhatsz.

2012. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erre a fenyő szegőléc talán a legjobb, kaphatók különböző szélességben és vastagságban.Belül bársony vagy selyem anyagot érdemes beleragasztani -mégiscsak ékszerdoboz -, kívül festeni akrillal, ragasztani rá bármely érdekes dolgot. A tetőt akár pánttal, akár anélkül meg lehet csinálni, de legyen keret ami megtartja. OSB-vel én semmi esetre nem próbálkoznék...
2012. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!