Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Második emeleten csináltattunk...

Második emeleten csináltattunk az északi 38 cm tégla falra 10 cm vastag ásványgyapot hőszigetelést belülről. Most tudtuk meg, hogy ezt nagyon nem ajánlják. Bontassuk-e el?

Figyelt kérdés

2012. febr. 9. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Ha szétfagy a fal, mert nem kap belülről meleget, akkor az sokkal többe lesz, mint amennyit a fűtésen spóroltok.
2012. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gomzoli ***** válasza:

Mitől fagyna szét a fal?! Miért ne kapna belülről meleget? A kőzetgyapot csak lassítja a meleg kiszivárgását, de nem teljesen akadályozza meg.

Csak akkor kellene fagyástól félteni a falat, ha vizesedne. Ezalatt nem azt értem, hogy veri az eső... Hanem ha a téglák maguk vizet szívnának magukba. Bevakolt falon ez nem fog bekövetkezni. A második emeleten pedig nem jellemzőek a talajvíz általi vizesedések a falban...

2012. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha már megcsináltátok, akkor várjatok. Ha jól lett felrakva, akkor talán nem lesz gond. Ha penészedtek, akkor viszont bontassátok.

És legközelebb tájékozódjatok minden nagyobb beruházás előtt. Olcsóbb, mint utólag kapkodni ^^

2012. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gomzoli ***** válasza:
Ha hőhíd mentesen, jól burkoltak, akkor nem fog penészedni, kicsit sem. Nem lesznek olyan hideg falfelületek, ahol a pára lecsapódjon, nedvesedést és penészedést okozva. Gyakoribb szellőztetéssel pedig a levegő páratartalma is szabályozható.
2012. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én egy szóval se mondtam, hogy penészedni fog.

Azt mondtam, HA NETÁN penészedne, akkor szedessék le. Nyilván mert akkor rosszul van felrakva.

2012. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez akkor veszélyes, ha a gyapot és a fal közé víz kerül, az nagyon-nagyon penészedni fog, a fal szerkezetét is roncsolhatja.

Én úgy tudom, hogy amelyik szakember belső szigetelést ajánl, azt azonnal el kell zavarni, mert egy kókler.

2012. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

azt írta, az északi falra

hogyne lenne hőhíd, merthogy mi van a többi fallal?


Én hagynám bent, de tennék kívülre is, hogy maga a fal ne legyen annyira kiszolgáltatva a hidebnek

(laikus)

2012. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el,és dönthetsz.


[link]

2012. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt hiszem,le fogom szedetni.
2012. febr. 10. 08:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő volt a kivitelezés és az anyagválasztás akkor teljesen jó választás a belső szigetelés. Ez az általános szemlélet - hogy penész meg hőhíd ha belülről szigetelsz - az elfuserált munkák alapján született. Ha leírod a fal teljes rétegrendjét a felhasznált anyagokkal a helyiség jellemzőit (ablak, ajtó, fűtés, válasz és külső falszerkezetek) abból azért könnyebb bármit is mondani.
2012. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!