Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ívhegesztőt vegyek?

Milyen ívhegesztőt vegyek?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem hegesztettem, ezért nem is tudom milyen készülékre lenne szükségem, miket kell figyelni vásárláskor...


Zártszelvények stb hegesztésére kellene (pl kerítés stb), amilyen dolgok egy háznál felmerülnek.

Azt sem tudom milyen árban szabad vásárolni, van pl ilyen güde ívhegesztő már 20ezer Ft-ért is. Ez megfelel ilyen célokra, vagy mit érdemes venni?



2012. febr. 16. 12:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
nekem egy mezei , olcsó készülékem van , ugyanilyen hobbi célokra és nagyszerűen bevált. egy apró hibája van , ha sokat hegesztek túlmelegszik és várni kell míg lehűl . ezt próbáltam azzal orvosolni , hogy beleépítettem egy számítógép ventillátort.
2012. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Esetleg meg tudod mondani milyen fajta?
2012. febr. 16. 12:25
 3/26 fúróferkó ***** válasza:

Csakis inverteres hegesztőt vegyél!Kis túlzással tényleg a bénák is tudnak vele hegeszteni,aztán bele lehet jönni.Elektronikus szabályzása van ,leszabályoz zárlatnál (nem ragad bele a pálca)

25-35 ezerből már tudsz venni.

Nekem is van trafós (40 Kg),de vettem itt a neten egyet (2 Kg) és nagyon meg vagyok elégedve.

2012. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az invertereseknél mindig bele van írva a nevébe, hogy inverteres?

Milyen márkát ajánlotok? És mi az amit inkább kerüljek el?

2012. febr. 16. 13:25
 5/26 A kérdező kommentje:

ez pl jó lenne? milyen áramértékű kell, vagy mire figyeljek?


[link]

2012. febr. 16. 13:28
 6/26 fúróferkó ***** válasza:

Ez a kép egy átb@szás.Már messziről látszik hogy nem inverteres .Miből?Az elején abból a nagy forgatómarkolatból.Avval lehet tekerni a vasmagot és így változtatja hegesztőáramot.

De ha megnézed a technikai adatit ,látható ,hogy 13 kg a súlya.16 A biztosítékot kíván.

Egy inverter súlya talán 2,5 kg,hisz csak egy kis elktrónikus panel van a bendőjében.

Kívül pedig egy kis potenciométer forgató gomb.

A csatlakozáshoz elég 10 A

Otthoni barkácsoláshoz neked megfelel egy olyan ,ami 80 A hegesztőáramot tud,ez megfelel 2,5 mm pálcának.

Beírod a gugliba :inverteres hegesztők és rengeteg választ kapsz.A 80 amperos EINHEL gyártmányok már megkaphatók 28-35 eFt ért.

2012. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 fúróferkó ***** válasza:

[link]

Találtam is egyet ,itt.

A vaterán is szoktak árulni ,keresgélni kell.Már láttam 28500 ért is 80 A heg.invertert

2012. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Onnan is felismerheted, hogy nincs elöl tekerője a vasmagnak, jóval könnyebb az ugyanakkora teljesítményű trafónál, és jóval kissebb is a mérete, és vállra akasztható, mint egy táska.
2012. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

80A az milyen vastag anyagot tud hegeszteni? Gondolom minél nagyobb az áram annál vastagabbat lehet, nem?


Illetve inverteres ívhegesztővel lemezt lehet hegeszteni? Gondolom nem, arra CO-st használnak, de azért kíváncsi lennék...

2012. febr. 16. 15:28
 10/26 fúróferkó ***** válasza:

Igen ,ahogy írtam nekem is 80 A -os van .Hegesztettem vele 1 mm szénacél lemezt,1-5mm KO 35- ös rozsdamentes lemezt.

A lényeg a 80 amperben van ,Evvel max 2,5 mm vastag pálcával lehet hegeszteni.Ha vékonyabb a munkadarab akkor vékonyabb pálca kell ,kisebb hőbevitel kell,vagyis kis megszakításokkal kell az ívet tartani.

Ha az első időben bénázol vagy nedves a pálca és más esetben "beleragadna" itt az elektronika leszabályoz.

2012. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!