Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan alakítom át a colos...

Hogyan alakítom át a colos (inches) cső méreteket mm-be?

Figyelt kérdés
Pl. van itthon kb 70-75 mm átmérőjű vascsövem amihez kéne még vennem pár métert, de a boltban olyanokat kell mondani hogy 5/4-es (ötnegyedes) meg 6/4-es meg ilyenek. Az enyém akkor milyennek felel meg? Melyik méret?
2009. jún. 18. 12:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

1 inch (coll) = 25,4 mm


De ha a boltban milliméterben mondod meg, akkor is tudni fogják :)

2009. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Ha olvastad a választ, akkor dobhattál volna egy köszt!

Ha nem olvastad, akkor meg minek kérdezted?

2009. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem köszönöm meg mert nem segített a válasz. Azt hogy 1 inch hány mm, nyilván tudtam, nem ez volt a kérdés.


A 2 colos cső átmérője NEM 2x25,4 mm, de még csak a sugara se... A 6/4-edes ami van itthon az kb. 50 mm ha jól emlékszem, de az se 6/4x25,4 mm... Szóval?


A 70-75 mm átmérőjű cső akkor hány colos is?

2009. júl. 9. 17:43
 4/21 anonim válasza:
90%

Ha a csô külsô átmérôje 75cm, akkor a csöved 2.1/2 col-os.

A belsô méretük alapján vannak az angol hüvelykben megadott csövek megnevezve Persze van mm (un. varrat nélküli mm méretû acélcsövek) alapján is.

Mivel azkobol egyértelmû lenne választani, leírom a hüvelykben megadott méretekhez tartozó mm méreteket.

A méretek nem feltétlen következetesek, és elméleti értékek. Pont nekem is kellett, de neten nem találtam sehol, ezért feltúrtam papírformában. Megosztom:

Név hüvelykben ;Külsô mm;Belsô mm;

1/8";10mm;6mm;

1/4";13.25mm;8mm;

3/8";16.75mm;10mm;

1/2";21.25mm;15mm;

3/4";26.75mm;20mm;

1";33.3mm;25mm;

1.1/4";42.23mm;32mm;

1.1/2";48.25mm;40mm;

2";60mm;50mm;

2.1/2";75.5mm;65mm;

3";88.25mm;80mm;

4";113.5mm;100mm;

5";139mm;125mm;

6";164.5mm;150mm;


B.

2009. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

A válasz helyes volt, csak nem írtam oda, hogy a belső átmérőt vedd figyelembe és kerekíts. De igazából te sem bírtad oda írni, hogy a cső külső, vagy belső átmérője a 70-75 mm, szóval nem lehetett megmondani, hogy milyen kell neked.

De lényegtelen is. Ha felteszek egy kérdést és valaki segíteni próbál, akkor (még ha nem 100%-ban kielégítő a válasz) az a legkevesebb, hogy dobok neki egy köszit. Persze ez csak az én véleményem.

2009. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 blackó válasza:
68%
Nekem hasznos,úgyhogy megköszönöm az eredeti kérdező helyett. :)
2010. okt. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
Érdekes, hogy senkinek nem tűnt fel, de pl. az 1/8" -os cső vastagsága nem 8-ada az 1" nak. Nézhetjük a külső vagy a belső átmérőt is. Tehát számomra a válasz még mindíg nem kielégítő. És az sem igaz, hogy a belső átmérő van megadva coll-ban, mert az 1/8 -ad coll = 25,4/8 = 3,175 mm nem pedig 6mm. Tehát miért vannak ilyen ökör módon számozva a csövek? Érdekelne az igazi oka a dolognak.
2011. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Ezt nézd meg.. És a lényeg a "NÉVLEGES" szóban van.. és hogy miért nem 12.7mm a fél colos cső belső átmérője? Miért 15? A válasz roppant egyszerű: kerekítés, a könnyebb mérhetőség, számolhatóság és gyárthatóság miatt. Pusztán a praktikum miatt, nem pedig azért hogy a halandókat megtévesszék :))) A DIN és ISO méret pedig a külső méret. Hogy az miért annyi amennyi azt hagy ne magyarázzam el, a titok az előírt terhelések, ráhagyások és stb miatt van. Olvass utána gépészeti könyvekben.


[link]

2011. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Akkor már csak az érdekelne, hogy van -e valami olyan szabály vagy képlet, amiből kiderül, hogy mennyi pl. az 1/8" cső külső és belső átmérője, vagy ezt csak táblázatokból lehet elővadászni.
2011. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
76%

ez engem is zavar és az is hogy ez szándékos megtévesztés, ivel egy k..va csavarnál az egyik méreteket mm-be míg a másikat colban adják meg, és ha nincs méret átváltó táblázatom nem tudok mit kezdeni a col értékkem főként nem angolszász területem itt az EU-ban nem collal kéne foglalkozni hanem mm-el inlkább.


itt az idegesítő számomra pot ma kaptam meg a méreteket és bakker a fele collban a másik fele mm-ben. nem lehetett vonla egyfajtát használni???

J = 3/8

A = 19

H = 12,7

LT (min.) = 38

Menet collonként = 12

L = 3/4

d = 1/2

megjegyzem ez, hogy mi milyen mértékegységben van az egész weboldalon nincs leírva sehol, csak a formai külalakból lehet következtetni mert a 3/4-ed mm az igencsak elképzelhetetlen egy csavar menetnélküli szárrészen. Hogy mindenki meggyőződhessen itt a linkje:

Nekem pont mm-ben kéne mivel eddig minden katalógusban ahol komolyabb és igencsak drága alkatrészek szerepeltek mindenhol máshol minden adat mm-ben adtak meg. ilyen kevertet még csak itt látog és még meg siny jelölve a mértékegység.

Nekem géptervezést kéne készítenem és ez a átváltogatósdi nagon felbosszant és még csak nem is cső!!! egy sima csavar. a tervezendő gépnél a pontos adatok kultcsfontosságúag mivel ezen múlik a gép stabilitása és pontossága. erre betesznek ilyen "rábökök a hasanra érték ami nálam a coll" hiszen ha úgy veszük ez a hüvelyk. minden ember hüvelykje más méretű, nemtudom minek bonyolítani ebbe az idióda forma megadás ként, azért ha nem muszály akkor ne az angolszász mértékegységet használjuk már ha egy mód van rá, vagy legalább írják mellé hogy ez mm-ben mit jelent. Hogy pusztúlna ki a vérvonala annak aki ezt keverve használja leírásokban, és indokolatlan mivel könnyen meghatározható lenne a pontos méret erre ha már a többi mm-ben van megadva... össze vissza írja... miért olyan nehéz megadni a külső menet átmérőt hogy M14 (esetleg a csavar szárát is mm-ben mert ezek olyan adatokám amit nehogymár ne lehessen értelmes mértékegységben megadni hogy ne kelljen átváltogatni) vagy ilyesmi miért jobb 1/2 ként? Hogy az átlag felhasználónak fogalma ne legyen mit vesz? mekkora méretet, mivel megszokta a mm-ben számolást.. és csak ez az amit ilyen hülyén ad meg mert a többi gépalkatrész minden része mm-ben van megadva, még a csapágy , é a tengelyek is...


Mindazonáltal a válaszra a "köszönöm" kikényszerítetése, ilyen módon ahogy válaszolt az első, nem értem az mitpl lenne válasz a feltett kérdésre,mert nem az volt a kérdése a kérdés feltevőnek. szal, hagy némi kívánni valót maga irtán..

2011. okt. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!