Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan makettezzem le a házunkat?

Hogyan makettezzem le a házunkat?

Figyelt kérdés

Le szeretném makettozni a házunkat (jobban mondva az egész portánkat, udvarral, és kerttel együtt), a családnak lenne meglepetés. Az egész terület, ahol élünk, 100 méter hosszú, ezt szeretném lekicsinyíteni max. fél méterre.


De sehol sem találok segítő információt a neten.

Tudna valaki linkelni, vagy írni valamit, hogy hogyan kezdjem el?



2012. ápr. 14. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hy!

Egy ilyet Én is elkezdtem de nem fejeztem be.

Alapanyagfelhasználásból több variációd van.

Elösször is skiccen rajzolj egy amolyan axonometrikus rajzot ,fogj egy mércét a kezedbe és mérd le a fő oldalakat.ha élethűen akarod csinálni akkor addig osztod a kapott értékeket míg egy jó arányod nem lessz amivel tudsz dolgozni.

Ha gondolod csinálhatod kartonpappírból,kívágod az oldalakat kis ragasztófülekkel majd azokat összeragasztgatod (pappercraft) [link]


vagy elkezded építgetni agyaból gyúrmából ,sóliszt izéből... :)

A legkönyebb a kartonpappíros megoldás mert arra a végén vastagon kenhetsz temperát ragaszthatsz rá dolgokat stb stb....

Ja igen ha több csúcsa van a tetődnek(mint a mienknek) akkor pitagorasz tétellel számolgattam ki a tetősíkok nagyságát.

ja igen sok idő és türelem nem árt ha van.

Sok sikert hozzá!

2012. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, a karton tényleg jó ötlet, és most néztem utána a sógyurmának, ezt is egyszerű elkészíteni ;)

Már a fáknak a magasságát is ki fogom tudni számolni egy karóval, és Pitagorasz-tétellel. Matekból jó vagyok, és technikából is, meg elektronikából, így megcsinálom majd LED-esre a lámpákat.

Addig is szerzek egy kis tapasztalatot, holnap elkezdek építeni egy egyszerű parasztházat, és meglássuk, hogy hogy fog menni.

Köszi szépen az ötleteket, még aki tud, az írhat nyugodtan.

2012. ápr. 16. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!