Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valakinek ötlete, hogy...

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet egy 1 "-os KPE csövet kiegyenesíteni, hogy nagyjából úgy is maradjon és viszonylag egyenes legyen? 6 méteresről van szó. Köszi,

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de nem éri meg a fáradságot! Olyan ez , mint a nemiszőr kiegyenesítése. Érdemes? Földeld le !
2012. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 25mm-s,kb.3 méteres darab volt beledugva egy alu. állványcsőbe vagy 3 éven keresztül. Utána is "kanyar" volt benne,miután kihúztam.
2012. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért akarom kiegyenesíteni, mert szívócsőnek lenne egy ásott kútba, ott nem tudom leföldelni. No mindegy, köszi a válaszokat, majd rászámolok pár métert, hogy kanyarogva is leérjen :-)
2012. jún. 21. 08:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyomni könnyebb,mint szívni!

Egy tanyán élő rokon az ásott kútból itatja a disznókat,marhákat. A napi vízkivétele úgy 200 liter körül van.

Vett egy pár ezer forintos tecsó~gazdaságos búvárszivattyút,hozzá 10m 1"-os slagot,azt engedte le a kútba. Így csak kb.1 métert kell,hogy mozgassa,hisz a merülőkapcsoló kapcsolja a szivattyút.

Így Neked nem lenne jobb?

2012. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálam kicsit bonyolultabb a helyzet, mert öntözőrendszer van rajta meg egyéb helyekre is megy a víz a kertben, így egy vízmű veszi ki a vizet. A búvárszivattyú nem tud olyan gyorsan kivenni vizet, mint ahogyan a rendszernek kellene, nem tud elég nyomást produkálni. A sima szívócsövekkel meg az a baj, hogy megnyúlnak ahogy lógnak a sját és a bennük lévő víz súlyától és kilukadnak. Legalábbis nálam már a második lukad ki. Lehet, hogy ott rontok el valamit.
2012. jún. 22. 08:19
 6/6 Vándorköszörűs válasza:
Haza hoztam az 1" csövet, letekertem a szigetelőszalagot amivel össze volt kötve és kiraktam a tűző napra. Szépen kirúgta magát másnapra. Az íves csövet fa cövekekkel ellenkező irányba megfeszítettem és így hagytam napozni még egy napot.Nagyon tuti lett.
2013. jún. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!