Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szoba ajtó zár csere és...

Szoba ajtó zár csere és kiszerelés?

Figyelt kérdés

A szobámon ki szeretném cserélni a zárat mert nincs meg a kulcsa és elég régi. Az ajtó le van mázolva és nem akarom szét barmolni a festést, ezért az lenne a kérdésem h mivel lehet feloldani a festéket amivel szépen le tudom szedni? Hígító?


A másik kérdésem ha veszek egy bevésőzárat az ajtóba akkor ahhoz még kel vennem zár betét vagy a kapok hozzá kulcsot?


[link]


Egy ilyenhez még kell zár betét is?


Régi nagy polgári lakásról van szó, tehát a modern fém kulcsos nem nagyon illene az ajtóba.



2012. júl. 20. 09:52
 1/5 A kérdező kommentje:
szobámban*
2012. júl. 20. 09:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Beltéri zárnak nemigen szoktak cilinderest venni, inkább azt a nagy kulcsost. Ahhoz adják a kulcsokat is, a cilindereshez még külön kell venni zárbetétet is.

Biztos, hogy ilyen egynyelves lővér zár van benne?


Azt a sok réteg ezeréves festéket meg nem tudod hígítóval leszedni. Szedd ki a csavarokat, ütögesd, feszegesd meg kicsit, ki fog az jönni.

2012. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen az a nagy kulcsos kellene. Az a baj h még nem volt időm h kiszereljem mert annyira benne van az ajtóba h azt ki kel onnan "operálni"
2012. júl. 20. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a lapja is be van festve rendesen.

Először a lapjáról kellene a festéket szépen leszedni egy lapos csavarhúzó és kalapács segítségével. Utána a fém mentén óvatosan elválasztani a fától csak a cavarhúzót mozgatva.

Utána a 2 rögzítócsavart vedd ki.

Végül a kilincs helyére dugd be a csavarhúzót, és a kalapáccsal kezd el ütni a csavarhúzót. Ki fog jönni a helyéről.


Amúgy lehet elég lenne kulcsot venni bele.

2012. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem a zárat elég érdekes kulcs való bele... Igen én is így fogom majd megcsinálni ahogy leírtad, jobb ötletem nekem se volt, hogy lehetne kivenni a zárat. Eléggé vastag rajta a festék réteg...
2012. júl. 23. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!