Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúró csavarozó akksiját,...

Akkus fúró csavarozó akksiját, hogy töltsem fel?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Bosch PSR 10.8 LI 2 tipusú lithium-os akkumulátorú fúrót. A legelső töltéskor csak addig hagyjam rajta amíg fel nem töltődik és kész, vagy tovább is érdemes néhány órára tölteni a jobb élettartam miatt?
2012. júl. 29. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A töltőkön szokott lenni kontroll led, ami zöldre vált, ha feltöltött. Pont egy Boschon nincs? Ha feltöltődött úgysem tölt tovább. Ezt a telefonnál is tapasztalhatod, amíg töltődik addig meleg, ha feltöltött, akármeddig hagyod bedugva, hideg lesz.
2012. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Van rajta led és ismerem a töltés menetét, csak az érdekelt, hogy amikor fel van töltődve, utána célszerű-e tovább fennhagyni a töltőn.

2012. júl. 29. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Lítium-ion akkumulátorok töltése

Egyetlen módszer van a lítium-bázisú akkumulátorok töltésére. Az úgynevezett "csoda-töltõk", melyek az akkumulátorok feljavítását illetve élettartamuk megnövelését ígérik, a lítium-kémiában nem léteznek, ahogyan a szuper gyorstöltõk sem. A lítiom-ion akkumulátort elõállítók használati utasításai határozottak, szigorúak, a töltést ezek szerint kell végezni. A lítium-ion nagyon tiszta technológia, így semmi szükség nincs az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az elsõ töltés semmiben nem külömbözik az ötödiktõl, vagy akár az ötvenediktõl. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy elsõ alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles idõkbõl maradt fenn. A töltõ 3-4 óra után automatikusan kikapcsol...


A legtöbb cellát 4,2 Volttal kell tölteni, +- 0,05 Volt ingadozást tolerálnak. Ha 4,1 Volttal töltünk, az csökkenti a kapacitást, de 10%-kal növeli az élettartamot. Az újabb cellák már 4,2 Volttal való töltés esetén is jó élettartammal bírnak.

2012. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezek szerint mégsem ismered teljesen a töltés menetét, és az előző válaszolót sem értetted meg... azzal, hogy feltöltés befejezése után már hideg lesz, az egészen pontosan azt jelenti, hogy kivillan a kis led a töltőn, és ekkor az elektronika nem ad több töltést az aksinak (ezért hűl ki) így szerintem egyértelmű, hogy nem érsz el azzal semmit ha tovább hagyod, mert egyszerűen nem kap áramot... :)
2012. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsánat közben érkezett még egy választ, én arra gondoltam, hogy az első válaszolót nem értetted meg... :)
2012. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:

"Pont egy Boschon nincs?"


Ja, nincs... A NiMH akkus PSR-eken a zöld led az akku behelyezését jelenti, a leírás szerint (!!!!!) akkor kész a töltés, ha meleg az akku, ez kb. 2 óra múlva várható.


Elsőre nem olvastam el a leírást, kb. 8 óra múlva még mindig zöld volt, de kellett a fúró, így levettem az akkut, a másikat hagytam volna, amíg kialszik. Kb. 24 óra alatt sem aludt ki, így elolvastam a leírást... A 8 órás akku még használható, de kb. 5 percnyi üzemet bír, a 24 órás teljesen halott.


THX Bosch, hittem a nevedben, hiba volt...

2012. júl. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Nekem Skyl van, csak azt ismerem. Kifogástalanul működik évek óta, pedig sokat használom. A töltőn kb. 8 óra mulva alszik ki a piros led.

2012. júl. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én negyedik vagyok

Nekem egy Kinzo Plus gépem van, nagyon meg vagyok vele elégedve... egyszer dolgoztam ismerőssel, ő ott feszített a kb ugyanolyan idős, 60.000-es Makita géppel, és neki a két akku kevesebb ideig bírta mint nekem az egy, és ráadásul gyengébb is volt...

az enyémnek a töltője meg elvileg gyors töltő, és tényleg igaznak bizonyul, mert mindig egy óra alatt világítani kezd a zöld led...

2012. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A BOSCH GSR 12-2 akkus csavarhúzó/fúró készletében, a töltőn van LED (zöld színű).

Töltés alatt villog, ha feltöltődött az akkumulátor, akkor folyamatos fényt ad.

2015. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!