Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan készíthetnék patkánycsa...

Hogyan készíthetnék patkánycsapdát?

Figyelt kérdés

Hello.

Van egy kis ház az udvarunkon és oda beköltözött egy patkány.mérget nem akarok lerakni mert vannak ott cuccok és ha valahol megdöglik nembiztos hogy megtaláljuk.14 éves vagyok és nem tudok még profin hegeszteni hogy vasból csináljak.van egy csapdánk de arról mindig lelopja.Hogy csinálhatnák egyszerűen patkánycsapdát?Segítsetek légyszíves sürgős lenne! :(



2012. aug. 13. 19:00
 1/4 A kérdező kommentje:
élvefogó csapda jobb lenne mert nem nagyon szeretném megölni.
2012. aug. 13. 19:01
 2/4 emir72 ***** válasza:

Fogsz, egy nagy méretű cserepet, fix aljzaton szájjal lefelé fordítod. Megbillented, és egy kis 8-10 centis bottal kitámasztod. A botra kötsz egy zsinórt, amit a cserépen lévő lyukon belógatsz és arra kötsz egy kis csemegét a patinak. Ahogy meghúzza a zsinórt, lecsukódik a cserép.

- A zsinórt célszerű vízszintes irányban átfűzni valamin.

- A csali kb. 5-8 cm-re legyen a földtől.

- Valami nehezéket tegyél a cserépre, hogy ne sétáltathassa az állat.

- Kivenni / elszállítani úgy tudod, hogy egy lemezt tolsz a cserép alá, stb ...


Vagy keress rá erre: "Állatcsapda S".

A gyártó tanácsolta ezt a csapdázást nekem, mivel épp ócskán álltam anyagilag - ő biztosan érthetőbben el tudja neked magyarázni.

Pár patkányt befogtam, a cseréppel, de aztán vettem egy csapdát tőle. Azóta az időnként megjelenő patkányokat pár nap múlva már "viszem is kirándulni"! :)

2012. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi majd ezt kipróbálom de én is azért kérdeztem mert nem állunk jól anyagilag és fontosabb dolgokra is költünk mint csapdára!De már idegesítő főleg nekem aki a legtöbbet van a kertben hogy valamit felemelek ott egy patkány. :(
2012. aug. 17. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:
mi ketrecből csináltunk csapdát. benne billenő talpazattal. ha rámegy a patkány a billenőre a kajáér, akkor egyből lecsúszik az ajtó és meg is van fogva. mindennap fogunk mostanában szinte. 40 cm hosszú és 20-25 cm magas alagút forma rácsból.
2015. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!