Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kiégett a gázsütőm belsejének...

Kiégett a gázsütőm belsejének az alja, tiszta lyuk. Van-e lehetőség a javításra?

Figyelt kérdés
Új belsőt nem lehet kapni, utánajártam. Esetleg vastagabb lemezt beszabni? Ha lehetséges, akkor hegeszteni, vagy szegecselni(popcsegecselni)?

2012. aug. 22. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hy!

Ha vasból van akkor lehet hegeszteni.

Azt lehet csinálni hogy egy sárga réz vagy vörösrézlapot befogatsz vagy beszorítózol az üst belsejébe ott ahol a lyuk van.Ha van co hegesztőd akkor kívülről pöttyölöd ,csiszolod amíg jó nem lessz.Ha trafód van akkor csak annyit csinálj hogy tedd fel az áramot magasra és csak rövid időre pöttyöld vele és kész.A rézlap alatta nagyon fontos ,csak azzal tudsz jó munkát végezi, ha teheted és nem hegsztettél még akkor modellezd le a lyukat egy felesleges lemezen és gyakorold elő a dolgot.

Sok sikert hozzá!

Üdv!

Ha nem megy a dolog pár ezer ft-ért megcsinálják lakatos műhelyekben.

2012. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Kösz a választ, de van pár dolog amit nem értek.

Ha jól értelmezem, akkor a lyukra tegyek rá(szorítsak rá) rézlemezt és azt hegesszem össze a vaslemezzel. Fog ez menni? Bár vasat vassal sokat hegesztettem már, vékony lemezeket is, a pöttyözés menne ívvel. De hogy jön össze a réz a vassal? Ennyire azért nem értek hozzá.

A másik, hogy amikor begyújtom majd a sütőt, a két fém eltérő hőtágulása mit fog eredményezni? És miért olyan fontos a réz, miért nem lehet hasonló(vagy valamivel vastagabb) vaslemezzel hegeszteni?

Az üstöt nem tudom kiszedni, vagy legalább is nem merek nekikezdeni, hogy kiszedjem, az egész tűzhelyt mégsem vihetem lakatos műhelybe!

Üdv.

2012. aug. 24. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

A rézt hőelvonása miatt is szoktuk használni.

Azért is jó ha a rézt oda teszed mert a lyukból nehezebben tudsz csinálni mégnagyobbat,A rézre nem tapad meg a vas ,tehát az nem marad ott, az csak azért van hogy a dolgod könnyítse és kevésbé legyen zárványos a hegesztés.De ha megtudod javítani réz nélkül akkor sem gond.ha rozsdamentesből lenne a cucc akkor viszont tuti hogy kéne mert akkor tuti hogy zárványosodik és azt nehezebben javítod ki.

Ja igen a rézlemez hamarabb elvonja a hőt a vasról igy azt kevésbé tudja deformálni,és a hegesztés nem megy át a másik oldalra ha úgy akarod megcsinálni.

2012. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ui: Amúgy a rezet is lehet hegeszteni azt viszont erős nikkel tartalmú anyagokkal.
2012. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!