Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag ablakpárkányról mivel...

Műanyag ablakpárkányról mivel lehet nyom nélkül leszedni egy széles barna ragasztószalag ott maradt ragacsát?

Figyelt kérdés

Pár éve csináltattuk az új műanyag ablakot és a párkányt, nem szeretném elcsúfítani.

Nyáron a gyerek ráragasztotta a játékait egy fél méteres ragasztószalaggal, azzal a barnával, amivel kartondobozokat zárnak le. Sokáig nem szedtem le, aztán igen, de nem jött le, csak a külseje, tehát az összes barnaság ott marad, a ragasztó szinte átlátszóan jött le.

Mi az ami oldja, de a műanyag nem sérülne alatta???

Acetonnal nem merek próbálkozni, mert azzal már tettem tönkre szép műanyag fényét...


Van ötletetek?



2012. szept. 20. 20:20
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Papírboltokban kapható etikett eltávolító spray, nagyon szépen oldja a barna ragasztószalag maradványait is, a műanyagot viszont nem bántja.

Az árát sajnos nem tudom, mert jónéhány éve vettem, és még mindig van belőle. (és még mindig használható.)


Pedro

2012. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Helló Pedro, jó a neved!

közeledben van ez a flakon? Nem írnád le, mi van ráírva, mi az összetétele? Hátha valami konyhában megtalálható alapanyag van benne, és nem kéne venni... :)

2012. szept. 20. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
A lakkbenzin is leszedi.
2012. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az amerikai rendőrök colával mossák a vérfoltokat.

Szerintem egy próbát megér.

2012. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Köszi! :-)


Powerfix címke eltávolító spray


Ideális festék, ragasztó, kátrány, gyanta,zsír, stb. maradékainak kíméletes tisztítására

Érzékeny felületeken is alkalmazható

Nem korrozív, pH-semleges


Összetevők: d-limonene, bután, propán. R12 ilyen izgató-olyan izgató- meg amolyan izgató hatású...


Forgalmazza: Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.

Gyártja: Rexxan GmbH

Durachstrasse 2, CH-8232 Merishausen

Junkersstrasse 92, D-78266 Büsingen


Szerintem ennyiből utána tudsz nézni bárminek. :-)


Pedro

2012. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lakkbenzin van itthon. És az nem veszi el a műanyag fényét?
2012. szept. 20. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem bántja a műanyagot, de próbáld meg egy nem feltűnő helyen.
2012. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lakkbenzin a tökéletes megoldás, mert nem oldja a műanyagot,a fényét sem veszi el, és egyben ez a legolcsóbb is; ugyanilyen jó még - ha van otthon - a sebbenzin vagy a síma benzin (férjem tankoláskor szokott picit egy flakonba csurgatni, és hazahozni), illetve a WD40 spray is tökéletes a célra - persze nem csak erre, hanem bármilyen makacsul tapadó etikett cimke leoldására is.
2014. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!