Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az baj, hogyha a láncfűrészbe...

Az baj, hogyha a láncfűrészbe lánckenőolaj helyett fáradtolajat öntök?

Figyelt kérdés
Ebből lehetnek károsodásai a gépnek? és ha igen, milyenek?
2008. máj. 16. 16:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Apám 14éve keni a Stihl 038 típusu fűrészét munkagépből leengedett motorolajjal. Csak fával fűtt, 14éve vágja vele a téli tüzelőt. A fűrész szervízt még nem látott...
2008. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%
Én 80-90 mázsa akácfát vágok és kuglizok 2-hetente.Nem stil márkájú géppel.De az biztos hogyha nem megfelelő olajat teszel bele attól a géped nem megy tönkre ugyanis a lánckenőolaj csak a lánc és a vezető közötti surlódást hivatott csökkenteni.Ha hiszed ha nem én tescos olajat teszek bele nekem bevált 10w 40-est.A lényeg hogy az olajpumpa ki mtudja nyomni és ne égjen meg a lánc és a vezető.Tehát a géped nem fog tönkremenni max a vezető és a lánc ég meg.A külömbség az hogy a gyári lánckenőolaj a nagy sebességtől nem távozik olyan mértékbem a láncról mint más fajta olajok.
2008. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
100%

Naja, akik havonta vagy évente 2szer használják fűrészüket okoskodnak hogy milyen rossz a fáradt olaj. Ha biztos forrásból van, tehát tudod hogy jó minőségű akkor elég ha egy nejlon harisnyán átszűröd és mehet a gépbe.

Én elég sűrűn használoma gépemet, van hogy naponta 6-8 tankal kihajtok belőle, és a gép se volt olcsó mert egy Husqvarna 455-ös de idáig még bajom nem volt. Persze nem mindig használok fáradt olajat, csak amikor elfogyott a tiszta olaj, és legalább minden 2. nap kimosom benzinnel ilyenkor az olaj-tankot.


Szóval a kenése jó egy jobbfajta fáradt olajnak, de az olajpumpa nem szereti annyira ezért érdemes azt is átmosni.

Az erdészetnél is - ami ugyan nem hivatalos - de ezzel spórolnak,hogy odanyomják a fáradtolajat, holott ... :)

2009. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
100%

Énis használok fáradt olajat.

Fakitermelő vállalkozó vagyok.

Én a traktorokból és a gépjárművekből is így használom fel az olajat. Műanyag kannában tartom, egy mágnes van beledobva, elég sok nagyon apró fémet kiszűr.


A motorfűrészt nem károsítja.

Nagyon minimális mértékben az olajzócsigát talán koptatja, teszem hozzá hogy éves szinten cirka 6-7 ezer erdei köbméter fát dolgozunk fel s vágunk ki, olajzócsigát évek óta nem cseréltem.

A fűrész lapját és a láncot viszont igénybe veszi a fáradt olaj. Ha már fagypont felett van az időjárás akkor nem ajánlom a fáradt olajat, mert nagyon híg, nem keni végig a lapot.


Összegezve:

gépnek lesz e baja ?

Nem, semmi baja sem lesz.

Másnak lesz e baja ?

Igen, a lap gyorsabban fog kopni, lán is hamarabb kopik.

Elkerülhető ha csak fagypont alatti időben használod a fáradt olajat, és rendesen leszűrve, ülepítve.

Milyen fáradt olaj használható így fel?

hajtómű, motor, hidraulika olaj mind mind mehet, benzines és diesel motoré is. De ne keverd őket össze sose.

Hogyan szűrjem le a fáradt olajat?

Sima papír szűrőn (mtz hidraulika szűrő olcsó és teljesen megfelel a célnak, énis azt használok) egyszer elég átszűrni, szép lassan. Utána műanyag kannában kell ülepíteni, egy mágnes legyen a kanna alján. Pár nap alatt leülepszik, sem a legalját sem a legtetejét , csak a középső olajréteget szabad használni, ha az olaj csillog újra szűrni kell.(sose fordult még elő).


Fagyban amúgy sűrűbbek az olajok, és a környezeti hőmérséklet is segít elvezetni a hőt, ezért télen teljesen jó megoldás a fáradt olaj. Nyáron min. 120 as olajat használok.

2012. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:

A kérdésre nem tudok egyértelmű választ adni, inkább csak elgondolkodtatni szeretnék embereket.


A kifejezett láncolaj, ha jól tudom azért van, mert jobb a tapadása (ezt tapasztalom is), és biológiailag könnyen lebomló olajról van szó. Tehát elviekben ez a megfelelő olaj.


Egyesek ezen spórolnak, mert relatíve - bár én keveset fűrészelek - azt látom, hogy a lánckenő olaj az elég gyorsan fogy.


Aki sokat használja a gépét, annak sok kiadást jelentene, a fáradtolajjal meg spórol és "újrahasznosít" egyben.


Más kérdés persze, hogy felelősen gondolkodó ember szerintem nem csinál ilyet, mert pont, aki sokat használja, az szennyezi a legtöbbet a környezetet a szétfröcskölt fáradtolajjal, elégetett benzinnel, olajjal, és fával. Tehát nem elég, hogy a levegőt károsítja, még a vízi szervezetekre is káros. Ha majd nem lesz tiszta ivóvíz (ma is egyre többen ijesztegetnek ezzel), akkor késő lesz gondolkodni.


Én mindenképpen azt javaslom, aki nem vág sokat - mint ahogy én is - az használja a gyártója által forgalmazott lánckenőolajat. Így nyugodt lehet afelől, hogy a gépe rendben van, meg a lelkiismerete.

2015. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem.
2016. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem.
2016. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!