Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl 021 nem indul, ha...

Stihl 021 nem indul, ha véletlen elindul lefullad. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Hiába rángatom maximum párat pöffen és lefullad, ha véletlen el is indul ahogy gázt adok leáll, de van hogy alapjáraton is megáll. Aztán volt hogy sikerült életre kelteni, de vágás után, ahogy elengedtem a gázkart megállt. Most cseréltem gyertyát, kuplungot és vezető kereket (bár ezeket nem ez hiba miatt). A katalizátort szétszedtem, de teljese tiszta volt. Benzin és láncolaj van benne! Van tippetek mi lehet a baja?

2012. okt. 1. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrét ötletem nincs, mivel ezt a típust nem ismrem, de ha jól tudom ebben kétütemű motor van. A kétütemű motoros gépeimmel hasonló a jelenség, ha hosszú ideig nem használom, benne hagyom és nem járatom ki az üzemanyagot. Az üzemanyag keverékből ilyenkor sűrű nyálkás anyag válik ki, amely eltömíti az üzemanyagrendszert. Át kell mosni a csöveket és kitisztítani a karburátort.
2012. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy a levegőszűrő retkes, vagy falsot szív.
2012. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a benzin-olaj keverési arány, tiszta levegőszűrő, jó minőségű olaj és a gyújtás. Ha az olaj nem jó, vagy sok, nem tud elégni. Ha a gyújtás elállt, (mágneses gyújtásnál az állítható gyújtótekercs eltávolodik a forgó mágnestől, kisebb lehet a szikra, 0,1mm - egy papírlap vastagsága- pont jó. Ha nem jó a gyertya, a gyújtókábel sérült, az is okozhat problémát. de az is, ha a kipufogó koszos, mert nem tud távozni az égéstermék. Végül az már nagy baj, ha törött a gyűrű. Néhányszor szivatóval rántsd meg gyújtás nélkül, majd alapjáraton, gyújtással indítsd be gázadás nélkül és várd meg amíg bemelegszik, csak utána adj gázt. Tartsd be a keverési arányt és a motorolaj minőséget.
2012. okt. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1/3 as mi válik ki?bent hagyott benzinnel 1 év után hiba nélkül indul!!!
2016. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!