Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A jelenlegi uncsi "ufó"...

A jelenlegi uncsi "ufó" lámpabura helyére szeretnék egy kb.50×50-es gipszkarton lapot tenni hozzávetőlegesen 10cm távolságra a mennyezettől, a kettő közé kerülne a világítás. Hogyan tudnám ezt az elemet rögzíteni a mennyezethez?

Figyelt kérdés
Adott egy 350x250cm-es panellakás szobája,270cm belmagassággal. Esetlegesen magát a villanykörtét illetve egyéb megfelelőbb (? ) fényforrást nem is burkolnám semmivel, hiszen nem látszana a gipszkartonlap méretéből adódóan sehol sem. Lehetőleg minél kisebb és lentről láthatatlanabb rögzítő megoldással, hogy a fényt se takarja, valamint esztétikus is legyen. Gondolom egy ekkora darab súlya nem számottevő. A fényforrás hője okozhat-e gondot a táblának? Esetleg hagyományos izzó helyett valami más? Végeredményként a plafon rücskös felületén szétszóródó, diszkrét fényt szeretnék kapni, de lentről csak a tábla látszódjon. Esetleg erre a célra már megfelelőbb anyag?

2012. okt. 6. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a fúrás elkerülhetetlen az alábbi javaslatom van.A gipszkarton négy sarkán furatot készítesz, amit átmásolsz a plafonra. a plafonba 8-10 mm-es tiplit raksz.

hogy a kívánt 10 cm távolság meglegyen, 15 cm, vagy hosszabb facsavarral rögzíted a gipszkarton lemezt.

Ahogy a rajzon is látható, a csavarok köré, és persze távtartóként fém dekorcsövet húzunk.

[link]

[link]

[link]


Fényforrásként, neoncsövet javasolok. Nagyon sok színben kapható, és szerintem mutatósabb is, mint egy körte.


jó barkácsolást!

2012. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fenti megoldás tökéletes én se csinálnám másképp, viszont villanyszerelő tapasztalataimra támaszkodva kétlem hogy ez megfelelne állandó világítás céljára,maximum dekorvilágításnak vagy másodlagos világításnak használható.

Túl sokat takar a gipszkarton a szórt fény meg vízszintes irányba a semmibe veszik tehát nem vetődik vissza a mennyezetről.Ebben a kivitelben gipszkarton helyett üveglapot használnék porszórt vagy csiszolt felülettel vagy az úgynevezett tejüveget.Ha nem normál izzót teszel pele a plexilap is szóba jöhet sőt azt többféle felülettel is megveheted tetszés szerint.

Gondold át mert sok bosszúságot és munkát spórolhatsz meg!

2012. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Az elemhez kapcsolódóan - a célom pont az, hogy dekorációs célokat szolgáljon a világítás, ebben a szobában nincsen szükségem erősebb fényforrásra, pont az a szándékom hogy szétszóródjon a plafonon a fény, alulra csak halványan vetődjön vissza. Ezért nem szeretnék semmilyen átlátszó megoldást (üveg, plexi, stb).

Az első kommenthez pedig - köszönöm szépen, nagyon sokat segített a leírás és a rajz, viszont én szeretném, ha a rögzítés nem látszana alulról, tehát nem a szélénél, hanem valahol középen lenne rögzítve, így a dekorrúd sem kell. Adott 2 furat, amihez természetesen lehet még fúrni, de ha nem szükséges, annál jobb, a 2 facsavar így is megtartaná a gipszkartonlapot? Illetve most már leginkább a világítótest a bajom, nem tudom hogy és pontosan mit is kéne elhelyeznem a mennyezet és a lap közé. Mellékeltem pár képet, hátha könnyebb így a válasz.

[link]

[link]

[link]


A mennyezetből kiálló két vezetékkel sem igazán tudom, hogy mit kéne kezdeni, valami ideális lámpatest ötletetek van? Engem a csupasz égő sem zavarna, hiszen nem látszana, de állítva nem férne be a centi távolságba, ha fektetem a kettő közé akkor meg vmelyik irányban erősebben fog szóródni a fény.

2012. okt. 11. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!