Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől lehet az, hogy amikor...

Mitől lehet az, hogy amikor az üvegszövetre a második réteget gletteltem száradás után az üvegszövet felhólyagosodott?

Figyelt kérdés
Gipszkarton mennyezeten a hézagokat üvegszövettel erősítettük.
2012. nov. 12. 17:30
 1/5 gomzoli ***** válasza:
Lehet, hogy a második glettréteg (mivel nedvesen van felvíve) visszapuhította az elsőt, így az elvált a felülettől. Talán túl vékonyan is volt az első réteg megcsinálva.
2012. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mocsok dolog ez az üvegszálas szalag. Már rengeteget kisérleteztem vele, de nekem sehogy nem működik. Pár hét után hosszú szakaszokon leválik, ronda lesz.

Próbáltam már lágyabb glettanyaggal, sűrűbbel, vékonyan kenve, vastagon, többféle gipsz márkával, de ugyanúgy szar lett.

Egyszer aztán vettem öntapadós hálócsíkot. Igaz, kicsit drágább, de sokkal könnyebb dolgozni vele, és nem is vált föl sehol (pedig már 2 éve csináltam)!

2012. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az üvegszövet csíkot a felhordott ragasztóágyba simítsad bele, és közvetlenül rá a következő réteget.A gipsz fogja közre a szövetet. A száradás után lehet a többi műveletet elvégezni. Akkor nem tud hólyagosodni. Egyébként az üvegszövetnél van erősebb, a vlies fátyol. A szövet csík felragasztásához speciális üvegszál erősítéses gipsz kell, ami rendkívül megerősíti a gipszkarton illesztéseit és nem reped ki. Már, ha szakértelemmel építették a gipszkarton felületet. Sajnos a kérdésedből kiderül, hogy lehet az építéssel is baj. Pl. nem csak a mennyezeten kell erősíteni a gipszkartont. és még egy csomó dolog létezik. Menj fel a Rigipsz honlapjára és ott lépésről lépésre elvezetnek az építés rejtelmeiben.
2012. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.Pityu ***** válasza:
Annyi a trükk,hogy ne ugy csináld hogy a száraz fugába teszed a csikot és rá a gipszet,hanem kenj alá bőven gipszet (persze maradj sik alatt),bele a háló és utána sikrahuzni ujabb gipszel.Nem lehet hiba.Ha extrázni akarod akkor mindenekelött portalanitsd a fugát.
2012. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2.vagyok. Úgy csináltam, ahogy az utolsó válaszoló írta, mégis rossz lett. Mindenféle variációval.

Már lövésem sincs, mit lehetne még máshogy csinálni.

Mindegy is, mert az öntapadós hálós megoldás viszont bejött, legközelebb is olyannal fogok dolgozni.

2012. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!