Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri fal hangszigetelése...

Beltéri fal hangszigetelése milyen árban mozog?

Figyelt kérdés
Egy téglaházban élünk, ami 63-ban épült. A szomszédban folyton bömböl a TV ( öreg kommunisták lakják ), ezért szeretnénk a falat hang-szigetelni. Milyen megoldások vannak erre, amik hatékonyak? Nagyságrendileg milyen összegért csinálná meg egy profi ezt a 6*3 méteres falrészt? Nagyon köszönöm!

2012. nov. 15. 21:26
 1/5 Joci84 válasza:

Hát ha nagyon zajos a szomszéd, talán ez a megoldás jó

[link]

Árat mondjuk nem láttam kiírva, de lehet árajánlatot kérni, azzal nem vesztesz semmit, ha kérsz emailbe ajánlatot, legalább megtudod mi az ára!

Ha meg nagyon drága, akkor még azt tudom ajánlani, hogy felfúrsz gipszkarton profilokat, raksz bele üveggyapotot, vagy hungarocelt (jól megtömve) és mehet is rá a gipszkarton! De mondjuk, ha profilok helyett tetőlecet fúrsz fel, akkor sokat spórolhats!És a vastagsága se sok, mert a profil vagy a tetőléc mondjuk 5 centi , rá a gipszkarton, meg a glett, max 8 centit vesztesz a szoba méretéből! A gipszkarton 1 tábla kb 1200-1300 ft, ami 2,2-2,4 négyzetméter!neked kell oda kb 8-9 tábla, ami 11000 ft kb! A tetőléc métere kb 100ft, abból neked kell kb 45 méter! kell 1 zsák glett kb 3200 ft (széria glett) + a bandázs szalag + a festék! Ha jól körül nézel nem veszed meg az első helyen a cuccot szerintem egy 20 ezerből megvan az anyag! Hát az meg hogy mennyit kér a szakember ez attól függ hol laksz

2012. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Időközben találtam egy céget akik nagy valószínűséggel nem olcsón, de legalább profin orvosolhatják a problémát. Róluk van szó [link]
2012. nov. 21. 16:50
 3/5 Joci84 válasza:
Biztos jók! Legalább is a bemutatkozó videós csaj sok dologról meg tudna engem is győzni :D
2012. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak a falsík szigetelésére kár 1 fillért is költeni,érezhető

hatása az üresebb pénztárcán kívül nem lesz.

A födém,a falak és a padlózat ugyanúgy vezeti a hangot,

javulást kizárólag a teljes szoba hangszigetlese hozhat,

viszont ez brutálisan sok pénzt fog elvinni.

2012. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 az-apa válasza:
Érdekelne mi lett a megoldás a hangszigeteléssel kapcsolatban, mert kb. hasonló gond merült fel nálam is. Csak esetemben otthon bulizó meleg srácokról a szomszédok (mert igazi férfit még nem hallottan így nyávogni mit ezeket). ;)
2013. máj. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!