Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrógépet érdemes...

Milyen fúrógépet érdemes venni? Jó lenne, ha csavarozni is lehetne vele. Itthoni barkács célokra lenne.

Figyelt kérdés
Mennyire legyen erős,hány wattos,milyen márkában gondolkodjam ?

2012. dec. 22. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Márka: Bosch, Makita, Black & Decker,

Teljesítménye: 500-700w

10000 - 20000 körül tudsz normálisat venni

Hidd el nekem tapasztalatból mondom ha csak 1 hónapba 1x használod akkor se vegyél ilyen 3000 ft-os dolgokat.

Lehetőleg legyen koffere mert az jó.

2012. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még megemlíteném a Skilt is. A mai Black&Deckerrel egy szinten van, talán kicsit felette. Tartós gépeket gyárt (egyébként Bosch tulajdonban van). El kell felejteni a tescos, obis, praktiketeres saját márkás termékeket. Csavarozni lehet fúrógéppel is, de nem arra való. Nincs akkora nyomatéka, és nincs nyomatékhatároló sem. Arra érdemes venni egy vezetékes csavarozót (ha nem kell az akku).


Szóval összességében:


- Ne legyen márkátlan, túl olcsó

- A teljesítménye attól függ mire akarod használni, de egy 900W körüli otthonra bőven elég.

- A márkákat így már tudod :)

2012. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 23. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel.

Nekem ezek szerint szerencsém volt, mert kifogtam egy jó akkus fúrócsavarozót. Praktikeres saját márkás. Ahhoz képest, hogy Li akkus, meg érzetre sem volt az a kimondottan gagyi, nem tudtam ott hagyni ennyiért. Pár éve volt valami 7-8e-ért akcióban. Mázlim volt vele, mert bevált.

Ezen kívül van egy Bosch ütvefúróm. Tud simán fúrni is. Volt hozzá csavarozó adapter és koffer is. 500W körüli, gyorstokmányos. Barkácsoláshoz, ház körüli munkákhoz, 10mm lyukátmérőig szerintem tökéletes. Fúrtam már vele téglafalba, betonba, vascsőbe, fába. Ezt is egy-két éve vettem 12-13e körül.

Komolyabb munkákhoz meg van egy 1050W-os 3,5J-os fúrókalapácsom. De azzal is tudok simán fúrni, mert van hozzá tokmányadapterem.

2012. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem Kress van...azt is nézd meg.

Én azért választottam,mert a tokmányt letekerve a fúrógép tengelye úgy van kialakítva,hogy csavarozóként is működhet- egy hatszögletű "lyuk" van benne,ami a bit fejek befogadására alkalmas. Két mozdulattal levehető a fúrótokmány,és már lehet is "nyomatni" pl. a gipszkartonba a csavarokat. 550w-s a gép.

2012. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zsolt75 ***** válasza:

Nekem AEG van, tudom ajánlani a Liion-os verziót. Profi kategória elérhető áron.


Egy kisvállalkozásba használom, tökéletes, hosszútávú befektetés

2012. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezeket is köszönöm.
2012. dec. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!