Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szükséges az aljzatkiegyenlítés?

Szükséges az aljzatkiegyenlítés?

Figyelt kérdés
Laminált padló lefektetés előtt vagyunk. A szoba mindenhol egyenes de az egyik oldalon lejt. Úgy hogy a vizmertek csikjain nem megy túl. szükséges az aljzat kiegyenlítése?

2013. jan. 5. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges... az a lejtés szinte semmi, és a parkettát sem zavarja... csak ha nagyon rücskös lenne az aljzat, akkor kellene...
2013. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zsolt75 ***** válasza:
Véleményem szerint nem feltétlenül szükséges. A laminált alá úgyis megy alátétanyag valamilyen, az is egyenlít valamennyit.
2013. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ha nem 2mmes hanem pl 5mmes habfóliát veszek? azt mondják az szintkülömbséget is megszunteti
2013. jan. 5. 14:37
 4/9 Zsolt75 ***** válasza:
Az is jó megoldás. Az aljzatkiegyenlítő is csak 1-1 mm-ert segíthet. Ha 5mm-ert vagy többet kell egyenlíteni, több lépcsőben lehet csak. Olyan helyen alkalmazzák ahol nagyon gödrös az aljzat beton és járólapot tesznek, mert az elreped ha nem fekszik fel a felületen. A laminált padló rugalmas és így nem ilyen kényes burkolat. Ráadásul te azt írod , hogy nem gödrös csak lejt... ez nem is lesz észrevehető.
2013. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben Köszönöm szépen a segítséget!
2013. jan. 5. 15:26
 6/9 Zsolt75 ***** válasza:
Nincs mit, sok sikert kívánok, remélem szép lesz!
2013. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 samucika válasza:

Aljzatkiegyenlítőt lehet használni akár 15 mm -ig is.

Egyenetlenségeket eltüntetni, poros aljzatot javítani jó.

2013. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg rakjál,ne sporolj ezen! Bár nekem mondta volna ezt valaki,de mindenki csak azt amit neked,hogy ne.Ha minimális görbülete is van az ajzatnak ,egy idő után ha rálépsz halk morgást fogsz hallani,ahogy a két padló külön megmozdul./mintha pukiznál ,olyan hang hallatszik/ lehet égő dolog is, ha valaki nem tudja ,hogy a padló volt! Ez nem csak az én véleményem ,sokan így gondolják. Fogadd meg a tanácsom.
2013. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben de már hívtam egy szakembert és az ő véleménye is az volt hogy nem szükséges mert csak egy nmnyi terület dől azt meg majd ő kijavitja. mégegyszer Köszönöm a segítséget
2013. jan. 6. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!