Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Höszigetelt redöny vagy...

Höszigetelt redöny vagy hagyományos?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mennyivel jobb az alumínium (höszigetelt)redöny a hagyományos redönynél?

Azért kérdem, mert azt nyomják mindenhol, hogy a legjobb az alumínium höszigetelös redöny. De az egyik legjobb hövezetö anyag az alumínium (Nem hiába használják kölömbözö berendezéseknél hütöbordaként, mivel elvezeti a höt)

Az hogy a redöny lamellái mivel van kitöltve, levegö vagy purhabszerü anyag az más kérdés,. Bár a levegö az egyik legjobb höszigetelö közeg. Szóval akkor mitöl is jobb az alumínium "purhabos" redöny?



2013. febr. 12. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha redőnyt szeretnél venni akkor fát vegyél...az a tuti csak ára is van
2013. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól a néhány mm vastag PUR hab-tól nem várhatsz csodákat.

Nekünk alu redőnyünk van, és U=1,1 üvegezésünk.

Nem érzek tapintható különbséget az üveg belső hőmérsékletén leeresztett redőnynél, illetve felhúzott redőnynél (ugyanabban a szobában).


Nem zörgeti a szél, nyáron árnyékol és van szúnyogháló is a rendszerben.

Rohadt drága volt, ami különösen azért fáj, mert a bank is gátlástalanul duplázta a törlesztő részleteket (devizahitel).

Borítékolhatom, hogy ezen a beruházáson csak a pénzintézet nyert, mi több kaszált.

Nekem gazdasági hasznom a büdös életben nem lesz, mármint a hőszigetelését tekintve.


Bár kezdettől fogva tudtam, hogy megtérülésre nem számíthatok, csak ha a banki kamatokat figyelmen kívül hagyom.


A reklámanyagok 1,1 hőszigetelést írtak. Nem tudom erről készült e hiteles mérés.

2013. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. Redöny vásárlás elött állók és ezért gyüjteném a tapasztalatokat. Persz megértem én a kereskedöt is hogy el kell adni a terméket mindenféle reklám szöveggel, de én piszok müszaki beállítottságú vagyok és nem hinném hogy az alumínium jobb höszigetelö lenne mint a müanyag. Söt...
2013. febr. 15. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!