Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Távirányító beragadt gombjaina...

TappancsMancs kérdése:

Távirányító beragadt gombjainak javításáról mik a tapasztalataitok, vagy ki mit hallott?

Figyelt kérdés
Nyilván ismeritek hogy a távirányítók gombjai idővel nem működnek és erősen kell nyomkodni. A neten már utánanéztem a javítási módjainak, van több féle is és az lenne a kérdésem, hogy melyikről van tapasztalatotok? Meddig bírják? Melyiknél mire kell odafigyelni hogy jól legyen megcsinálva?

2013. febr. 17. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudni kell hogy minden távirányítóban legalább is 90% ban biztos hogy a gombok egy fólián vannak rajta amik egyben vannak. Szétszedésnél simán ki lehet húzni az egészet, és ha egy gomb nem működik rendesen annak az az egyszerű oka hogy alatta a gombfólia már bekoszolódott és a távirányítón az érzékelő már ne képes könnyen reagálni rá.

A kitakarítása baromi egyszerű, csak nem árt hozzá valami alap műszaki érzék. A távirányítót szét kell szedni majd óvatosan a gombfóliát kitakarítani majd csontszárazra szárítani, lehetőleg nagyon gyenge mosogatószeres vízben kell átmosni persze jobb ha nedvesen áttörli az ember hogy ne legyenek rajta vízkőfoltok. Majd a távirányító bukrolatát is érdemes kicsit letakarítani lehetőleg olyan anyaggal ami nem hozza le róla a jelöléseket.

A nyáklapot pontosabban a távirányító legalapvetőbb részét ne takarítsuk le, célszerű kontaktsprével lefújni és áttörölni valami szárazzal olyannal ami nem hullik szanaszét rajta. Ezután össze kell szerelni lehetőleg ne érje a gombfólia alját meg a nyáklapot emberi kéz, mert az befolyásolhatja a működést és akkor működnie kell össze szerelés után. A gombok beragadásának két oka lehet egy ha túl erősen megnyomja az illető akkor a gomb beragad a nyílásba magyarul arrébb csúszik és nem jön ki, vagy annyira koszos már a fólia hogy túlzott nyomásnál ragadósabb lesz.

A legjobb védekezési forma ez ellen egyszerű fóliával körbetekerni a távirányítót finoman és akkor nem lesz koszos, nem kopnak le róla a jelölések.

Oké hogy kinézetre baromi igénytelenül néz ki, de jó praktika ez ellen, és nem kell javítgatni meg pénzt költeni a szerelésre.

2013. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Fu köszi a gyors választ! Idáig már eljutottam a dologban, szét is szedtem, tisztítás is okés nyákot csak finoman fülpuccal enyhén vizesen áttöröltem és törlés. Többit mosószeresen és hajszárítóval is átszárogattam. Ezek rendben volnának. De köszi a választ. Most azt nem tudom az alábbi módok közül melyik mennyire tartós?


Legegyszerűbb ha puha grafit ceruzával begrafitozom az érintkezőt ami nem működik mert láthatóan le is kopott a gumiról a gyári vékony grafitozás. Kérdés milyen idő után jön le a grafitozás ha nincs beleolvasztva vagy mi gyárilag a gumiba?


Aztán van aki egy úgysem használt gombot amin tisztítás után látszik is hogy jó állapotban van, azt levágja és ráteszi a kopottra. Itt az lenne a kérdés ez mennyire érzékeny a magasságát illetően? Mert ha nagyon érzékeny rá akkor nem érdemes próbálgatni.


Aztán van aki kis darab alufóliát tesz a rossz gombra lehetőleg bicikli gumi ragasztóval. Itt azt mondják az alufólia nagyon vékony és ezért nem feltétlenül tartós.


Meg van aki pákával finoman megolvasztja de inkább csak áthúzza a kopott gumigombokat. Ez a grafitos gumit kicsit felfrissíti. Ennél az a kérdés hogy ez mennyire kockázatos pákával? Bár ha kicsit megolvad a többi technikával még javítható lenne.


Na mi legyen?

2013. febr. 17. 14:19
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként meglepődtem belül mennyire mocskosak voltak. De a tisztítás az nem volt elég neki, nem működött. Látszott is a rossz gombokon, hogy kopottak. Aztán neten olvastam, hogy gyárilag ezeket a gombfelületeket grafittal vonják be, de azt nem tudom hogy rákenik e vagy valahogy bele van keverve a gumi anyagába.
2013. febr. 17. 14:22
 4/16 anonim ***** válasza:
Legtöbbször anyagában van keverve a grafit. Finom csiszolópapiros áthúzás és kontkakt spays áttörlés nálam eddig bevált.
2013. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csiszolópapír/kontakt spry meddig teszi használhatóvá? Amúgy talán ez a legjobb és ezt nem is ismertem. Tetszik mert az eredeti gumi/grafit részt tisztítja fel. Teccik köszi! :)
2013. febr. 17. 15:16
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja azt akartam kérdezni hogy az egész gumi lap ilyen grafitos anyagú vagy csak az érintkezős felületen égetik vagy mi bele a grafitot? Milyen vastag lehet ez a réteg rajta? Azért hogy nehogy túlcsiszoljam. Bár amúgy is csak kicsit és finom papírral húznám át, csak nehogy amúgy is hajszálvékony legyen rajta és kapásból lecsiszolom.
2013. febr. 17. 15:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem hajszálvékony a réteg!

Tulajdonképpen inkább "polírpapír" finomságút használtam és elég egy huzintás.

2013. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom. Ne hallgass az előzőre! Nem szabad nekimenni a távirányító nyákján az érzékelőnek. A kontakt spray meg nem ide való. Kezdjük ott, hogy jó ha van otthon alkohol. Ezzel kell áttörölni a távirányító nyákját és lehetőleg semmi mással. A gumilapot a grafitpogácsákkal lehet mosószeres vízben elmosni. Az esetek 99%-ban ennyi elég is.



Ha nem elég, akkor elkoptak a pogácsák a távirányító nyomógombjain. Erre én három megoldást tudok javasolni (több nem kell)


1) A pogácsára puha grafitceruzáról kaparsz egy pici grafitport, és szétkened a pogácsán. Ideiglenes, pár hónapos megoldás.


2) Évek óta ismert, bevált recept távirányító javítására. Alufóliából lyukasztóval kis korongokat kell kivágni, majd a grafitpogácsákra ragasztani pl pillanatragasztóval. Tartós megoldás.



3) Ez a távirányító javító készlet, alufólia helyett új grafitpogácsák vannak benne és ragasztó, fel kell ragasztani a régi pogácsákra. Annyira tartós, mint eredetileg.


[link]



Én általában az alufóliás megoldást használom, de mindhárom módszert kipróbáltam és bevált. De jó esetben elég a panelt alkohollal áttörölni, és ne csiszold az érintkezőket.

2013. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A csiszolásos részt visszavonom, látom a válaszoló is polírpapírt használ, és csak érzéssel. Viszont a kontaktspray nem kell, és ha a távirányítón is van grafitos bevonat, akkor még polírpapírral sem szabad csiszolni, csak alkohollal áttörölni.
2013. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Elsőre kipróbálom a grafitporos variációt. Szerintetek melyik ceruzabélben van több grafit? A kemény vagy a puha belűben? Már az adalékok miatt biztos jobb lenne az amelyikben az adalék a kevesebb.
2013. febr. 17. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!