Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretek rajzolgatni, és most...

Szeretek rajzolgatni, és most olyat kértek tőlem, hogy sötét színű csempére fessek vidám, világos mintát. Van olyan festék, amivel ezt meg tudom oldani?

Figyelt kérdés
Olyat már találtam, hogy mivel lehet a teljes felületet festeni, de ez nekem nem jó. Néhány elszórt mintáról lenne szó, ami kicsit feldobná. És persze vízállónak kellene lennie.
2013. márc. 3. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Akril- vagy olajfesték szerintem megfelel a célnak.
2013. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
üvegfesték
2013. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az üveg festék biztos nem jó, mert átlátszó. Az akril, és az olaj megtapad a csempén, nem pörög le? Még nem használtam egyiket sem, így nem igazán ismerem a tulajdonságaikat.
2013. márc. 3. 09:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Akril meg olajfesték lekopik fényes felületről. Esetleg vannak olyan festékek, amikkel pl. porcelán börgére lehet festeni.
2013. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ajaj, a porcelánokat festés után kiégetik, ami értelemszerűen itt nem lehetséges.
2013. márc. 3. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Két komponensű akril ipari festéket lehet ilyen célra használni . Előzőleg csak zsírtalanítani (trisó) , és mattítani kell a felületet ( P100 csiszoló ) . A festést csak ecsettel , vagy hengerrel végezd , mert fújva nagyon erősen porzódik . A maszkolásról se felejtkezz meg .
2013. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz, de sajnos ez sem megoldás. A minta aprólékos lesz, nem tudom előtte csiszolni és kezelni a felületet.
2013. márc. 4. 06:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Akrilfesték, de utána le kell kenni csónaklakkal vagy más átlátszó lakkal. Díszítheted dekupázzsal, szalvéta-technikával is, de ez esetben is le kell kenni a dekupázslakkon felül csónaklakkal is.
2013. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!