Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Utólagos hangszigetelésre...

Utólagos hangszigetelésre lenne szükségem. Szerintem nem kell profi cucc, csak a szomszéd horkolását akarom kiszűrni. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Szóval panel lakás. A horkoló ember alattunk lakik. Úgy gondolnám, hogy nekem nem kell tökéletesen hangszigetelnem az egész szobát, elég lehet csak a padlót, esetleg az oldalfalakat?

2013. márc. 9. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt szerintem sokat megtudhatsz erről.

2013. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alulról horkolás? :)

Kemény de sajnos nem annyira vicces mint ahogy az ember azt gondolná.

Én reakcióból elsősorban egy villáskulcsot javaslok amivel zörgeted hajnali 2kor a konvektor csöveit :)

Aztán szólhatnál annak a szomszédnak hogy elég keményen horkol,annyira hogy nem tudsz tőle aludni.

Vagy neki állsz szigetelni.

Mellesleg ha körbeszigeteled a házat az elég sok pénzbe fog kerülni szerintem.A legjobb az volna ha a szomszédodnál lenne egy elnyelő szigetelés,de az meg neki fog pénzébe kerülnie és ő ugye bár kényelmesen alszik,szóval őt ez nem zavarja szerintem.

2013. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jol gondolod, a radiátor zörgetés jó ötlet, csak annak meg az én felső szomszédom nem örül annyira. Meg nekem sincs hozzá sok kedvem hajnalban :D
2013. márc. 9. 23:35
 4/7 anonim ***** válasza:

:D :D


Attól hogy villáskulccsal zörgeti a radiátort, a probléma nem oldódik meg... illetve maximum pár percre..és a többi lakót is felébreszti. Tudom, horkolós férjjel élek együtt, és évek óta külön hálószobában emiatt :(


Legjobb tényleg az lenne, ha a szomszéd szigeteltetné a plafonját, de nem hiszem, hogy ebbe be fog ruházni. Én egy ilyesmivel foglalkozó céget hívnék fel, és megkérdezném, hogy szerintük melyik lakás szigeteltetése lenne hatékonyabb (és olcsóbb), és ha mondjuk a szomszéd plafonja, akkor lehet, inkább azt fizetném ki, mint a saját padlóm szigeteltetését.

2013. márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Tudom nem profi dolgot keresel, de azért nézdd meg: [link]
2013. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vajda Blandina ***** válasza:

Padlót viszonylag gyorsan és hatékonyan lehet szigetelni. Viszont léghang ellen csak a nagy sűrűségű anyag jelenthet védelmet. A következő rétegrendet javasolnám: 2-4 mm parafa + hanggátló lap + fólia + burkoló lap. Ha a meglevő burkolat laminált lap, akkor azt érdemes felszedni, szép sorban, és a fenti rétegeket letenni.

Bővebb infó: www.parafa.net oldalon.

2013. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vajda Blandina ***** válasza:
:D :D -nek válasz. SOk mindenben igaza van, de a kerülő utas zajok akkor is jelentkezhetnek. Azaz a horkolónak az oldalfalait is le kellene szigetelni ... ebben az esetben a szigetelés a padlónál egyszerűbb, mint a mennyezetnél. Vannak szomszédok, ahol a közös teherviselés megoldható, meg lehet próbálni.
2013. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!