Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 100nm2-es öreg házam van! A...

Adathor kérdése:

100nm2-es öreg házam van! A villanyvezetékek is öregek és csak 3szor 10 Amper van. Gyorsan leszögezem, hogy nem vágom a villamosságot! Újraszeretném rakatni a vezetékeket a lehető legolcsóbb módon. Hogyan fogjak neki? Mit kérjek a boltban?

Figyelt kérdés
áram,beszerelés,olcsó,prakitka

#praktika #olcsó #árambeszerelés
2013. márc. 16. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vágod a villamosságot, akkor leszögezem, hogy az életeddel játszol bízd szakemberre...
2013. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A baj az hogy valószínűleg a bemenő vezetéked ami az oszlopról megy is valószínűleg nem megfelelő.Én is egy régi házat újítottam fel és csak 1 db 6 amperes biztosítékom volt.Így a szolgáltató cserélte a vezetéket persze pénzért csak ezután lehetett belül újítani. A szolgáltatónál érdeklődj.
2013. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hagyjam a beszerelést a szolgáltatóra?
2013. márc. 17. 06:54
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A villanyóra utáni szakasz már nem a szolgáltatóra tartozik. Hívj egy villanyszerelő szakembert és méresd föl vele, hogy mennyibe kerülne a teljes hálózat cseréje.
2013. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értettem hívd fel a szolgáltatót és mond el mit szeretnél és hogy mennyire régi a házad.Valószínű meg tudják mondani hogy a bemenő kábeled megfelelő e.Az én házam is régi volt mint írtam még földelés sem volt.A szolgáltató alvállalkozója cserélte az oszlopról bejövő vezetéket és csinálta meg a földelést majd beépített belülre egy elosztó dobozt 32 ampereset.A többi a te részed..Persze nem írtad hogy már benne laksz e vagy most költözöl oda mert ha eddig elegendő volt a 10 amper akkor csak belül kell átkábelezni.
2013. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

1980-ban épült a ház!

A hirdetésben az állt,hogy villany-vízvezeték korszerűsítése!

Egy idő asszony lakott benne ,gondolom neki elég volt a 3*10 amper...

Lehetséges,hogy még jók a vezetékek a falban?

Hogyan állapítom meg,hogy ki kell e cserélnem vagy csak elég nagyobb ampert kérnem?

2013. márc. 17. 11:27
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerelj ki egy konnektor a falból és nézd meg milyen vezetéket használtak a bekötéshez. Ha alu, akkor javasolt a csere. Ettől függetlenül egy szakemberrel kellene megnézetni, ő tudni fogja az elintézési módját a 10 A-os kismegszakítók cseréjének is.
2013. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Természetesen szakemberre bízom a megnézését!

Aztán utána ha kellene a csere akkor pedig árajánlatokat kérnék többtől is!

Melyik a legolcsóbb módja a cserének?

Hallottam,hogy tokban vezetik vagy a padláson megy vagy valami hasonló..:)

2013. márc. 17. 12:10
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van és rendesen be van csövezve, akkor csak át kell fűzni és bekötögetni. Ha nincs szerencséd, akkor nem úszod meg falbontás nélkül. Ez utóbbinak az az előnye, hogy ilyenkor oda is tehetsz konnektort, kapcsolót, lámpát, ahol eddig nem volt :)
2013. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék bontani!

Ha jól tudom ilyenkor vagy a padláson vagy "tokban" szokták vezetni a kábelt!

Nem tudom mi a tok pontos neve!:)

Amikor szabadszemmel látszik az a műanyag izé!

2013. márc. 17. 15:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!