Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha csőrepedés van valahol egy...

Ha csőrepedés van valahol egy 60 méteres szakaszon, és nincs külső jel (ázás föld süllyedés) akkor hogy tudod kideríteni (tetni) a helyét? (ha szakértőt hívok mennyiért derítik ki a föld féltúrása nélkül? )

Figyelt kérdés
Onnan tudom, sejtem hogy csőtörésem van, hogy van ugye a szivattyúnk, és folyton beindul, vagyis csökkent a nyomás, és ellenőriztem hogy nem-e a szivattyú rossz, és nem (elzártam a főelzárót áramtalanítottam nyomás megmaradt) tehát akkor a főelzáró és ház között lehet a difi, Elvileg a lábszelep majdnem új, tehát annak bírnia kell.

2013. ápr. 8. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Már valóban vannak olyan műszerek amelyek kimutatják ,hogy is folyhat a víz . De az is lehet hogy ez a lyuk még nagyon kicsi .Ahhoz nem elég hogy felette a talajt feláztassa és feltörjön. De ha a lyuk nem felfelé irányul

akkor sokáig másfelé folyik el a víz is .Ha víz utat csinál magának soha nem tudod meg hol folyik el

Van e vízmérő,amin figyelni lehet,mennyi víz fogy el.

Mennyi idő alatt ? A lyuk megkeresése szakaszolással történik .A táv felénél kutató árok ásása a csőig .

Figyelve milyen a föld nedvessége .Most ez nem könnyű ennyi csapadék után.A fél táv megint megfelezve .

Igy keresgélve .Ha nincs eredmény jön a másik fele .

Nagyon macerás igy. Ha ez cső kilyukadt,akkor idő kérdése

az újabb lyukadásnak. A csere egyszerübb lenne,csak mit érint a nyomvonal.

Én egy lábszelepben sem bizok meg akármilyen új is .

Valahogy ki kellene zárni a szivattyut a rendszerből.Vagy

követlen előtte vagy utána lezárni a rendszert .

Ha látnám a kiépitést többet tudnék mondani .

2013. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

van lehetőség hogy embereket hívj műszerekkel ,de szerintem százezer ft alatt nem fogod megúszni

Ha földről van szó amit ásni lehet akkor ott lehetnek olyan jelek hogy ott dúsabb a növényzet.60m az azért nem semmi.

2013. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy fogalmam sincs pontosan hol megy a cső, egy részéig tudom úgy három méter, mert amikor betonoztuk a járdát akkor annál az egy két méternél kiástuk és csináltunk egy kültéri csapot. (ez a csap téli els van zárva) A másik hogy ha jól hiszem, akkor a járda alatt megy végig, és ezért jó lenne nem feltúrnia két-három éves járdát, hanem pontosan a megfelelő helyen kibontani csak és ott javítani. Ha lenne pénzem újrabetonozni nem lenne gond, de túl nagy a táv, meg a másik hogy ez a járda amin közlekedünk, körülményes lenne kerülgetni az árkot. (a szakaszban nem vagyok teljesen biztos 40-60 m között van, de inkább kevesebb mint több (a kapu és ház között van 65 méter és 10-15 méterrel beljebb lehet a kút)
2013. ápr. 8. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Első körben mindenképpen a csatlakozásoknál kellene ásni. A sima egyenes cső ritkán lyukad ki. Először talán pont a téli-elzárót kellene megnézni, az mindig hajlamos tönkremenni. Az, hogy új a lábszelep nem jelent semmit, de ha lezártad és nem vesztett a nyomásból, akkor azzal nem lehet baj.
2013. ápr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 9. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:
A kerti csapban lehet hogy megfagyott a víz és ott a környékén repedthetett szét.Ez talán kiinduló pontnak megteszi.
2013. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még nem álltam neki, a műveletnek, de azt hiszem, hogy azoknak akik a kerti elzárót mondták igazuk lehet, mert tegnap megnyitottam őket(ITT A TAVASZ:) ) és rögtön el is kellet zárnom, mert utána 5 percenként kapcsolt be a szivattyú. Mennyibe kerül, ha hívok vízszerelőt két alsó elzáró csere, ha én ásom töröm fel a betont körülötte és én töltöm vissza?

Plusz tanácsot kérek, hogy hol vásároljak betont (Budapest déli részére), az egyik 3 köbméternyi a másiknál meg mivel a beton szélétől úgy 20-30 centivel van csak beljebb ezért aláások, szerintem el fogja bírni főleg, ha alátámasztom 60-es vascsövekkel mit gondoltok? (beütöm a beton alá úgy 2,5 méter hosszúak lehetnek)

2013. ápr. 15. 18:30
 8/8 A kérdező kommentje:
2 év után végre nekiálltam és megcsináltam :) Az egyik kerti csap elzáró volt tele homokkal lecseréltem rézre és műanyaggal helyettesítettem a rozsdás vas csöveket. 10 ezerből kijött.
2015. júl. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!