Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 8emeletes téglaépítésű társash...

8emeletes téglaépítésű társasházban lakom. Az erkélyen szeretnék felfúrni egy kampót a növényeknek. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Az egyik oldalon simán feltudtam fúrni a másik oldalon valamiért 20mm megáll a fúró és nem akar tovább menni, ha nyomom akkor meg már a motort fogja meg?

[link]


[link]



2013. ápr. 23. 12:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Az OBIban az eladó beton illetve téglafúrására alkalmas fúrót adott 500 ft. Egy Bosch ütvefúróm van hozzá.
2013. ápr. 23. 12:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Betonvasat, vagy erősebb kavicsot talált a fúrószárad. Attól még, hogy maga a ház tégla, az erkély vasbetonból van. Vagy arrébb fúrsz egy másik lyukat kb. 2 centivel, vagy, ha feltétlen fontos, hogy ott legyen a lyuk, akkor 4 élű vídiás szárat veszel, és fúrókalapácsot. A sima racsnis "ütvefúró" nem sokat ér betonban.
2013. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
valószínű, hogy vasat fogott. fúrjál odébb.vídiával nem nagyon fog átmenni, mert nem vasra való-esetleg ha mégis, akkor kitörik tönkremehet.fúrókalapáccsal sem fog menni egy betonvas.
2013. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A négyélű vídiás bírja.
2013. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb 10 cm arrébb fúrtam ott is megállt ugyanígy. Másik kérdésem ezeket a furatokat hogyan tudom eltüntetni?Pár hét múlva lefestem az erkélyt is elég ha csak beglettelem a furatokat?
2013. ápr. 24. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha arrébb fúrtál és ugyanott megáll valószínűleg vízszintesen áll a betonvas, próbálj meg alá vagy fölé fúrni, ennyi.
2013. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég, ha legletteled, de tehetsz egy kis gipszet is a lyukakba. Fúrj 2-3 centivel arrébb, mert kb. 10 cm a betonvasak közötti távolság négyzetben, és ismét beletalált. Én szoktam azt is csinálni, ha nagyon muszály, hogy az acélt fémfúróval fúrom át, de számolni kell avval, hogy a fúrószár tönkremehet.
2013. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy vonalban vannak szóval nem szeretnék fölé vagy alá fúrni:S

Ugyanabba a furatba kezdjek el fémfúróval fúrni a maradék kb 20mm és utána mehet bele dübel?

2013. ápr. 24. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!