Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Faasztalt szeretnék készíteten...

Faasztalt szeretnék készíteteni üveglappal. Milyen fából lenne ideális? Lent kép.

Figyelt kérdés

Ilyesmi dohányzóasztalról lenne szó:

[link]


Mennyi ideig kellene szárítani, mivel kellene kezelni és legfőképp milyen fafajtából lenne ideális?

Nem én készíteném igazából, hanem ismerős, aki azért ért hozzá valamennyit, de szeretnék tájékozódni a dologról :)


2013. máj. 6. 13:24
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:

Fafajta ami neked tetszik ésvagy amit sikerül szerezned. Itt nem az lenne a lényeg milyen fajta hanem hogy szép rusztikus darab legyen. A rögzítésének néznék utána milyen megoldásokat szoktak. A képen lévőnél nem látni így gondolom ragasztva van az üveg a fához, átlátszó ragasztóval. De szoktak lapos gumi tappancsokat is szerelni a fára ami megfogja az üveglapot. Fúrni meg gondolom nem szeretnéd.


A képen lévőhöz képest én annyi mindenképpen változtatnék hogy a farönk külső íve se legyen kerekítve hanem az is maradjon a fa eredeti változatos alakjával.

2013. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:

Fatelepeken vállalnak szárítást, még nem próbáltam de gondolom géppel és gyorsabb. Kezelni csak nagyjából tudom de pl benzines olajokkal szokták, neten is találsz sokat. Meg vannak más anygok is hozzá, keress rá "fa kezelés".


Az üvegre ne spórold túlzottan a pénzt mert ha szép vaskos darab az fog jól mutatni hozzá. Meg biztonságosabb is. Már ha a rönkért nem kell fizetned.


Amúgy a rönknél az se lenne baj ha nem üreges hanem tömör, de szebb lehetne ha rajta marad a külső göcsörtössége. Szokták hánccsal nekem a háncs nélküli tetszik inkább.


Pár tipp ha segít valamiben...


Leháncsolva:

[link]


Tömör változat kis lappal:

[link]


Kerek üveglap jobban illene a rusztikus rönkhöz:

[link]


Az se baj sőőt ha nagy repedések vannak rajta:

[link]


Az alján azt a szögletes tartó részt én lecserélném egy ijesféle rustikus szerkezethez, jobban illene hozzá:

[link]

2013. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nahát, köszönöm a hasznos és alapos válaszokat!! :)


A fatelepen való szárításnak még utánanézek, külföldön élek, de köszönöm a tippet. Igaz, kb. egy éven belül kezdünk majd építkezni, akkor lesz aktuális az új asztal. Addig kiszáradna magától is amúgy?


Az, hogy belseje lesz-e a fának vagy sem, igazából azon múlik, milyet sikerül találni. A külsejét én sem szeretném lekerekíteni, viszont a képen látható tartómegoldás nekem személy szerint szimpatikus, és a négyszögletes üveg is - valahogy tetszik a rusztikus fa és a modern üveg "ellentéte" :)


Az üvegre én is a tappancsos megoldásra gondoltam (az étkezőasztalunk szintén üveg, ilyen módszerrel van rögzítve és nekem stabilnak, megbízhatónak tűnik, ragasztani meg nem szeretném).


Egyébként farönköt lehet vásárolni valamerre? Eddig abban gondolkodtunk, hogy itt a téli fűtéshez való fát lehet oly módon beszerezni, hogy a jogot veszed meg arra, hogy kivágd a fát, tehát nem készen szállítják, így egy rönkdarabot meg tudnánk tartani pl. De ha lehet valahol rönköket kapni, szívesen megnézném:)


A háncsolt verzió egyébként nagyon tetszik!


Még egyszer köszönöm a sok tippet:))

2013. máj. 6. 20:08
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:

Vastagabb fánál rönknél több idő is kell a száradáshoz és ez fafajtánként is eltérő. Hirtelen száradáskor ha vaskor megrepedezhet, bár ez sem feltétlenül hátrány. Idő azért kell hozzá ezt én először fatelepeken érdeklődném meg mert hátha van is ilyen választékuk, ha nincs biztos jobban be tudják szerezni mert megvannak a csatornáik rá. Szárítani is tudnak és ismerik a fafajtákat is melyik mit hogy bír. Én ezért fateleppel kezdeném mert szerintem kell legyen olyan ahol max be tudnak szerezni és egyből szakszerűen szárítják is és komplett árat mondanak neked. A fa kivágást nem annyira javasolnám mert ha nincs gyakorlatod, láncfűrészed akkor még több munka. Nem mondom hogy lehetetlen de ha kimennél autóval, keresgélnél fát, szakszerűen biztonságosan kidöntöd, ágazás gallyazás, egészet feldarabolod, felpakolod, ami nem kell valahova elszállítod... rutin nélkül szerintem rámenne egy egész napod másodmagaddal és jól meg is izzasztana. :) Nem elijeszteni akarlak de szerintem fölösleges lenne vágni és valahol biztos kapsz fatelepen.


Egy egész rönknek sok idő kell majd talán jobb ha be is szerzed, mert fajtánként lehet jobb ha nem szárítóban kezdi a száradást és tárolnod kell beltéri környezetben előtte. Az idejét azt nem tudom :P


Talán érdemes lenne vidéki környezetben is megnézni hátha valaki kivágott fát a kertjében és lenne rönkje.


Szárításról pár dolog jó ha tudod valamennyire de a fatelep biztosabb.


[link]


[link]

2013. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ja ?! és szívesen! :)
2013. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha már ilyen sok infó van, azért belekotyogok! Fővárosi viszonylatban nyugodtan ajánlom [link] fatelepet, itt komoly szárítási lehetőségek vannak! Külföldi(persze itthoni) viszonylatban leginkább erdészeti cégeket kellene megkeresni, mert ők eleve ismerik a rönkök sorsát, sőt természetben szárítják a fákat addig is, amíg felhasználásra szállítják, hisz sokszor ilyenkor dől el, hogy mi lehet a további felhasználás(bútor, építőanyag, tüzifa,stb)
2013. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

FÚ, köszönöm a válaszokat még egyszer, nagyon segítőkészek vagytok!! :)


Egyébként a fakivágást azért említettem, mert apósomék már évek óta ezzel a módszerrel fűtenek, a párom is ki szokott menni fát vágni velük, és miután családi házba költözünk mi is erre szeretnénk áttérni a jövőben (bármilyen sok munka is, itt németországban iszonyat drága, ha házhoz szállíttatja az ember a fát, még az itteni fizetésekhez képest is).


Mindenképpen fogunk fatelepeken érdeklődni akkor! :) Köszönöm a segítséget még egyszer :)))

2013. máj. 7. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!