Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » "dupla földelést " akarok...

"dupla földelést " akarok csinálni, szerintetek hülyeség?

Figyelt kérdés
Villanyt akarok szerelni de olyan kötözések vannak hogy valahol van nulla, valahol meg össze van kötve a földeléssel meg ilyenek.A ház végén is van egy nagyobb szerelő doboz.Arra gondoltam hogy oda is verek le a földbe egy vasrudat és belekötöm a dobozba a földelés-be.Így reggel nem tudom mennyire érthető.

2013. máj. 28. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Az lenne a szererncsés, ha újra húznád az egészet, vagy újra kötnéd és kipótolnád a hiányosságokat! Ennél az össze-vissza kötözött hálózatnál előfordulhat, hogy nulla szakadás esetén (mert pl. egy öreg kötés elég) fázis kerül valamelyik fogyasztó fém házára...


Egyetlen pontban lehet a földelő hálózat a nullával egyesítve, az első kötési pontban (elosztó-biztosítéktábla) a fogyasztó felé nézve. Itt az egyesítési pontot földelni is illik, hagyományosan szondával. Innen kötelezően külön vezetendő a nulla és a földelés, melyek innentől nem közösíthetők.

2013. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egy ilyen házat újra kellene szerelni, mert mint írták életveszélyes.

előttem pedig mindent jól leírtak.egy földelő pedig nem abból áll, hogy leverünk egy vasrudat, hanem annak megfelelő értékűnek kell lennie, egyébként nem sokat ér.az életveszélyes kötések pedig az új földelésedtől függetlenül fennmaradnak és veszélyesek maradnak.semmit nem ér és fölösleges.

2013. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez az össze-vissza vezetékezés a hátsó fészerben van.Lehet hogy ahol jön a háztól a 3 fázis ott csak a 3 fázist és a nullát hagyom meg, a földelés meg lesz hátulról.Akkor lesz a háznak és a fészernek külön földelése és csak a fészert vezetékezem vagy mérem át.
2013. máj. 28. 15:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért akarom megcsinálni mert a szivattyú fel lett téve asztalra a földről és azóta "ráz".
2013. máj. 28. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

tévedés elkerülése végett nullázás van a házaknál és nem földelés. ez két különálló dolog.

a földelés mint érintésvédelem nem sokat ér. mindenhol nullázást alkalmazunk, amit kapásból és tévesen földelésnek hívnak.és nem földelést húzunk/kötünk a berendezésekhez, hanem védővezetéket és a védelmi mód NULLÁZÁS.

az általad levert földelést érintésvédelmi szinten mérni és méretezni kell, amennyiben nincs megfelelően kis ellenállása(számolni kell az értékét) még veszélyes is lehet, mert fenntartja a hibaáramot.

ahogy látom nem értesz hozzá és így feleslegesen ne veszélyeztesd saját és más testi épségét a kókányolással.másodszor ha baleset történik téged zárnak börtönbe!

csináltasd meg villanyszerelővel

2013. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Miért nem azzal keresed meg a rávalót amihez értesz ami a SZAKMÁD? Mert tudod a villanyszerelés is 1 szakma. Az írásaidból ítélve(ezt nem b@szogatásnak szánom)nem sokat konyítasz a villanyszereléshez . Ha szakember csinálja meg,rögtön jó és szabványos lesz, nem vesz meg felesleges anyagot. Veled viszont előfordulhat hogy megcsapkod 1 kicsit az áram rosszabb esetben ki irtod fél családot valami félre kötéssel. Szerintem 1 szaki mindig olcsóbb mint a tűzoltó vagy mint 1 temetés.

A lényeget az előttem szóló kollégák leírták. A döntés a tied.

Villszer.

2013. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még a kérdésre, hogy hülyeség-e a földelést megkétszerezni, nem váalszolt senki. :D

Én válaszolok: Nem hülyeség.

2015. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!