Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Acélba vésni milyen vésővel...

Acélba vésni milyen vésővel tudok? Fejsze fokába szeretnék mintákat vésni, de nem tudom, hogy milyen eszközök, vésők kellenek ahhoz, hogy ilyen kemény anyagba bele tudja vésni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 21:03
 1/7 anonim válasza:
Szerintem sehogy.
2013. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 4165 válasza:
Marni lehet. De befogni nem könnyű. CNC programot írni szintén.
2013. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Attól függ.milyen formátummban(betű/
2013. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 4165 válasza:
Ja! Levegős. Karosszériás műhelyben szokott lenni.
2013. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hy!

Én egy kopott reszelőt ketté vágtam majd kialakítottam az egyik feléből vésőformát és azzal szoktam mintát ütlegelni acélba.Esetleg ilyen célra talán még nagyobb véső,fúrószárak lennének jók,de sűrűn kell majd köszörülni őket.

Ha van egy síndarabod,azt tedd alá,majd kalapáccsal adhatsz neki.Vagy a másik hogy egy kalapácsot átalakítasz és azt kényelmesebb ütni másik kalapáccsal is de ezt többször kell köszörülni mint a reszelőt.

2013. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6-os ezüstacélból készíts kis vágót, V vagy U alakú profillal. Gázlángon világospirosra hevítés után olajban hűtsd, majd szalmasárgára ereszd vissza. Ha a fejszéd nem edzett (márpedig valószínűleg nem), akkor óvatos kalapálással, gyakori fenéssel bele tudsz vésni.

Kézi véséssel szebb mintákat hozhatsz létre, csak erre is érvényes: előbb meg kell tanulni a szerszám vezetését.

Következő lehetőség: ahogy előttem utaltak rá: kicsiny (fogorvosi) maróval vagy köszörűvel, nagy fordulatszámon.

Az "éles" munka előtt gyakorolj!

2013. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kézi véső kb. így néz ki:

[link]

A Dick vésők nagyon jók, de vigyázni kell, köszörüléskor semmiképpen nem színeződhet el, képtelenség visszaedzeni. (na jó, mi nem tudtuk)

Fenés Arkansas-kővel, olajozva, olyan élesre, hogy a körmödön "ragadjon", ha megérinted vele.

2013. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!