Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Le lehet festeni az ilyen bútort?

Le lehet festeni az ilyen bútort?

Figyelt kérdés

Még kisebb koromban kaptam vadi új szobabútorokat. Ilyen világos barna, világos kék-zöld. Azonban most elköltözünk és a szoba fala nem igazán olyan lett mint amilyet elképzeltem, és arra gondoltam, hogy átfestem a bútoraimat. Ilyesmi bútoraim vannak: [link] tehát az a lényeg h fából van, de ilyen papírszerű akármi van a legfelső rétegen. Sötétbarnára szeretném, ilyen csokibarna vagy nem tudom. Lehetséges ezt a felületet szépen átfesteni?

Köszönöm a válaszokat, remélem érthetően írtam le, nem igazán értek ezekhez :)



2013. júl. 14. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

öntapadós fólia vagy tapéta.

ha fa a felület, akkor lehet csiszolni és átfesteni, de nem hinném, hogy olyan szép lenne utána.

2013. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 waland ***** válasza:
Nem fa ez (legalábbis ami a képen van az nem - bútorlap D635 kék éger, D381 bükk), szerintem laminált bútorlap. Le lehet festeni (mindent le lehet) csak előtte fel kell csiszolni, alapozni. Ha nem tudsz szórni, akkor viszont kétlem, hogy szép lesz, a famintától pedig búcsúzz el, az csak papír. (a másik lehetőség, hogy furnéros lap, de a festéket normálisan lecsiszolni arról anélkül, hogy átlukadna a furnér, aztán lefesteni ott is szinte lehetetlen). Amit előttem tanácsoltak öntapadós fólia jó megoldás még.
2013. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :) közben még ismerősöknél is utána jártam, és mindenki ezt a fóliát mondta, szerintem az lesz belőle :)
2013. júl. 14. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!