Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez milyen faanyag és hol...

Ez milyen faanyag és hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

[link]


Az usa-ban készítenek ebből teraszokat. Amit lefényképeztem olyan a teraszok tartóoszlopa, de maga a lecezés is ilyen anyagból készül. Mi ennek a neve és hol lehet hozzájutni Magyarországon? Esetleg hasonló célra alkalmas más fa?


Azt láttam, hogy ezeket az oszlopokat direktben beöntik betonnal. ( [link]


Köszönöm.



2013. júl. 21. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Tetőgerendából meg lehet csinálni a talapzatot a lefedését pedig hajópadlóból készítik. Viszont azt nem tudom megmondani, hogy milyen fa szerepel a képen.
2013. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz. Nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy ezt itt mindenütt használják kültéren (veri az eső, a hó, meg a napsütés), mégsem eszi meg az idő, vagy legalábbis sokkal lassabban mint gondolnám.


Van kültéri hajópadló is? Olyan kellene ami között tudok hagyni kb 5mm rést, tehát nem nútos.

2013. júl. 22. 01:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Pressure treated lumber a neve, de vajon mi lehet magyarul?
2013. júl. 22. 01:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez különlegesen kezelt faanyag.

Nagy autoklávokban, nyomás alatt telítik mindenféle konzerváló vegyszerekkel a fát. Ezért betonozhatók, évtizedekig nem károsodik.

[link]


[link]

2013. júl. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. júl. 22. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!