Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel melegíti a chipet olyan...

Mivel melegíti a chipet olyan magas hőfokra, hogy alatta a kis golyók megolvadnak?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=s38vQxXv0GE

Olvastam néhaány helyen, hogy hőlégfúvóval, de ott oldalt van 2 drót az mire jó, hogy ott van?

Megnéztem pár videót, van amelyiknék közvetlen kontaktussal melegítik fel a chip-et, hővezető paszta segítségével (azt hiszem az a videó magyar is volt).


2013. aug. 25. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
BGA forrasztó állomás, erre keress rá. Azt használnak a videóban.
2013. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
egy meleglevegős páka kur*a drága, én a laptopom videokártyáját, és egyéb chipeket hőlégfúvóval szoktam, viszont azzal nem tudod ennyire egy helyre irányítani a hőt, ezért mindig ugy csinálom, h az egészet alufoliával becsomagolom, és csak azt a kicsi részt vágom ki egy pengével, ahol melegíteni kell, körülötte pedig h minnél kevesebb levegő áramoljon be a fólia alá körbepakolom a széleit pénzérmével, vagy csavaranyákkal, az rohs forrasztás olvadáspontja magasabb mint a sima forrasztás olvadáspontja, erre ügyelj, ha van hőmérőd amivel tudod mérni, mérd, tudod szabályozni h távolabb közelebb teszed a hőlégfúvót, ne tedd sose nagyon közel, és ink lassan melegítsd, és várd meg, h lehüljön majd csak utána folytasd a munkát, figyelj oda ilyenkor, h a chip nehogy károsodjon
2013. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :) egyik barátomnak van hőlégfúvója, majd elkérem tőle! :)
2013. szept. 5. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!