Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az új fég konvektor csak...

Az új fég konvektor csak 5-ösön kapcsol be, mit lehetne csinálni, hogy már 2-3-ason bekapcsoljon?

Figyelt kérdés

Új konvektort (parapetes, fég) vettünk, beszerelte a gázszerelő, és elviharzott, ki sem töltötte a beszerelési papírt, ami a garanciapapír része.

Este fele felmelegítenénk a szobát, de 0 és 5 között csak forog a kapcsoló, és csak 5-ösön kapcsol be, továbbá 7-ig lehet max. felvenni.

Felhívtuk a gázost, azt mondta, ez már modern, és hőérzékelő van benne, nem számít, hogy hányason kapcsol be.

Nekünk igenis számít, mert a másik régi konvektoroknál be lehetett állítani hogy 2-3-ason kapcsoljon be.

Hívjunk másik gázszerelőt? Megcsinálja más munkáját?

Mit tennétek?


2013. szept. 19. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd magad lerázni,garanciális ,jelesed be mint hibát .Ekkor nem kérhet kiszállási díjat sem .Mi is igy voltunk .
2013. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen normális ,mert még meleg van a házban.

Ha majd a benti hőmérséklet leesik pl.16-18 fokra akkor majd kisebb fokozaton is bekapcsol.

2013. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szia, nekem is volt ilyen bajom, ki kell pattintani a hõfokszabályzó közepét ahol a számok vannak, ott lesz egy csavar, azt kitekered, és felfelé húzva lejön a tekerö, ilyen ricnis tengelye van, és csak arrébb kell fordítani a tekeröt pár ricnivel, egy csavarhúzó kell csak hozzá, max 5 perc az egész!
2013. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm, ment a zöld kéz.

Egyébként már megoldódott a probléma, mert egy másik szerelőt kihívtunk, és ő beállította, és 3-ason bekapcsol, és szuperül melegít, nagyon gyorsan.

Tehát igenis be lehet állítani, hogy hányason kapcsoljon be.

Azért is köszi nagyon, mert így hála Neked, tudom, hogyan kell beállítani.

2013. szept. 30. 20:51
 5/7 anonim válasza:
Ugyanez a probléma nálunk, de kétfajta parapetes FÉG konvektorunk van. Kicsit részletesebben le tudnád írni azt, hogy mit honnan kell lepattintani. Magát a számokkal ellátott műanyag tekerő gombot? Itt egy kép, ahol mindkét fajta szabályzó látható. Bocs, a régebbi kétgombosról csak ilyet találtam. Köszi előre is. [link]
2013. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A képen látható két jobboldali szabályzónál müködik, ahol a höfokszabályzó közepe kijön egy késsel vagy csavarhúzóval, ez egy kerek műanyag, mint egy 100 ft-os kb akkora, na azt kipattintod és ott lesz benne egy csavar, azt kitekered, és lejön a szabályzó gomb. Na ez egy ricnis tengelyen van, így bírsz arrébb tenni pár ricnivel, amennyi épp neked szükséges, így érthetõ?
2013. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dona0413 válasza:
helló nekem sajnos ugyan ez a problémàm.és nem tudom hogy hogyan kell beállitani a szabájzot.
2020. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!