Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb. két hónapja megolajoztam...

Zsbzs kérdése:

Kb. két hónapja megolajoztam a szobám ajtaját, mert nyikorogni kezdett. Azóta mindig kinyílik magától, amikor én csak egy kis rést szeretnék hagyni a macskának. Van ötlete valakinek, mit csináljak vele, hogy ne nyíljon ki magától?

Figyelt kérdés

Három pánttal van a kerethez rögzítve, pántonként három csavarral (panellakás), próbáltam őket állítani, de eredménytelenül.

Nem, nem szeretnék pillanatragasztóval rögzíteni, a macskát megtartom, és beengedem, nem vágok bejáratot az ajtóra meg hasonlók... :)


Köszönöm



2013. okt. 2. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerű gépezettel meg lehet oldani a problémát... a neve: ÉK

[link]

2013. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszönöm. Az a gond vele, hogy a napi hússzori ki-be mászkálásnál rakosgatni kellene az éket. Valami olyan megoldás kellene, ami visszaállítja az eredeti állapotot, persze nyikorgás nélkül.
2013. okt. 2. 13:53
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell rakosgatni!! ha a "nyitódás" felé teszed a vékonyabb oldalát az éknek, akkor mindig csak rá kell húzni a cuccra, és akkor az úgy rászorul, és akkor nem mozog:)
2013. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Készítettem egy rajzot paintben hozzá, ha kell:D:D:D (Ha nem, akkor is:P) Amúgy talán a műanyagosnál lehet olyat kapni, olyan ajtókitámasztót, ami ilyen redőzött:) Szóval nem is csiszolódik le a teteje, minden egyes csukásnál:)
2013. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Kiváló megoldás, és nem kell rakosgatni, csak rálépni.

2013. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
76%
Mágnes a legpraktikusabb megoldás szerintem ha tényleg nem lehet beállítani natúrba, esetleg rúgó vagy valami hidraulikus csukó.
2013. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ágh Ferenc ***** válasza:
76%
Húzzál a diópánt végére egy gumigyűrűt, amitől az ajtó szorosabban mozog és kész! Vizes szerelvényekhez kapható ezerféle gumigyűrű, csak találsz köztük neked valót!
2013. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ágh Ferenc ***** válasza:
76%
Bocs, most látom, hogy nem diópánt, akkor marad az ajtó alja, ahova szintén gumiból rakhatsz egy kis nyelvet, ami az aljzaton csúszik és megfogja az ajtót! Ha nagyon elegánsat akarsz, akkor lehet kapni olyan "seprűt", amit huzat ellen szerelnek az ajtó aljára, az is megfelel, csak akkor szőnyeg nem igazán fér el alatta!(OBI-ban lehet kapni)
2013. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1.) Féktisztítóval kimosod az olajat.

2.) Madzag a kilincsre, szög a tokba.

3.) Felszerelsz egy ilyent: [link]

2013. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kunu lenke ***** válasza:
55%
Szia én is a madzagot javaslom !!
2013. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!