Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet rozsdamentes...

Hogyan lehet rozsdamentes csövet kipufogóhoz (50-es 2mm vastag) hajlítani házilag vagy egyáltalán lehet -e?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
házilag sehogy. géppel lehet.
2013. okt. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

HázilaG?

cikkelyeket vágsz az egyenes csőből,és így csinálhatsz hajlítást miután összehegeszteted őket.

Vagy készítesz egy hajlító gépet -->(steel pipe bender)

Talász a yutun jópár profi,illetve amatőr ilyen gépet.

De az hogy kézzel.. azt feletsd el.

2013. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Gratulálok az első két válaszolónak, egymást túllicitálják a hülyeséggel.


Lehet hajlítani házilag.

1. teletömöd homokkal, és a két végét lezárod, hogy a homok benne maradjon.

2. befogod satuba a csövet.

3. hegesztőpisztollyal vagy benzinlámpával elkezded melegíteni

4. mikor már szép pirosan izzik, megfogod egy alkalmas fogóval, és szép könnyedén a kívánt ívre hajlítod.


Azért kell homokkal megtölteni a csövet, hogy ne horpadjon be a belső íven hajlításkor. Rutintalan embereknél az gyakori hiba. És nem, nem fog üveggé olvadni a csőben, mert nem melegítjük fel annyira.

2013. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
És mielőtt jönnének az okoskodó vérpistikék: szakmunkásképzőben tanították ezt a módszert.
2013. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Homok az jo ,de száraz legyen. Csö atmeröböl kiindulva nem szabad szerintem csak a balsö iven csikokban melegiteni ,ami álltal igaz a belsö iv a kályha csöhöz hasonloan bordázott lesz ,de megcsinálhato. Tele meleggel meg fog rogyni még a homok ellenében is.
2013. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Lehet házilag?? Bocsi .."ne hari ha hülye vagyok "

Na persze,.. te szerinted minden alap háztartásban van acetilén + oxi

A kérdező 2-es falvastagságot írt,és 50-es átmérővel (6/4-es),ráadásképpen SS inox acélról beszélünk !

Ha te ezt,... egy kis PB gázos hevítővel,vagy (benzinlámpával) meggy pirosra felhevíted úgy hogy hogy kézzel hajlítgatod kinyalom a se@@ed fényes nappal a Blaha lujza téren.

De ha nem megy akkor te.. az enyémet !



Szóval olvass,.. gondolkodj.., még mielőtt másokat lehülyézel,és még valami:

A kérdező... KÉRDÉSÉRE KELL VÁLASZOLNI ! ÉS NEM MÁSOKAT LEMINŐSÍTENI.

Majd ő eldönti hogy VAN-E és melyik a jó válasz.

2013. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elözö válaszoló vagyok- természetesen kizárólag lánghegesztöre gondoltam én is. Valaha elsö munkahelyemen sokat csináltunk ilyet gyógyszertári fözöüstökba hajlitottunk csölirákat kb ijesmi csöböl.
2013. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 steris válasza:
Savallócsövet melegítsétek csak 🤣🤣
2018. jún. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!