Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez megoldható házilag?

Ez megoldható házilag?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 mm vastag kavicsom, szeretnék bele lyukat fúrni, hogy nyakláncok készítsek belőle.

Házilag ez megoldható valahogyan?És ha igen, akkor mivel?Vagy ha itthon nem is, akkor hol tudnám megcsináltatni?

Elnézést, ha rossz kategóriát választottam.


2013. okt. 29. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen széles? Mekkora lyukat szeretnél fúrni? Egy jó fúrógép megoldja, de lehet venni egészen pici fúrókat is barkács célra.
2013. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nagy lyukat, csak amekkorába be tudok tenni egy fémkarikát.Abba fűznék bele egy bőrszálat.
2013. okt. 29. 15:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kavics anyaga?
2013. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fúróknál azt hiszem 1 mm a legkisebb méret, amivel eddig találkoztam. Ahogy a második is mondja, fontos lenne tudni, hogy miből van, átviszi-e anélkül, hogy eltörnéd.

Ezen felül az is fontos, hogy mekkora, betudod-e szorítani, amíg fúrod.

Esetleg még valamilyen vésési technikát tudnék elképzelni, de ez már tényleg passz.

Nincs felétek szerszámbolt ezermester bácsival? :) Neki megmutathatnád, hátha tud tanácsot adni.

2013. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A kavics legnagyobb szélessége kb 1 cm, a hossza 3 cm.Az anyagát illetően elképzelésem sincs, de van egy ismerősöm, aki ért az ilyesmihez, ő talán meg tudja mondani.

Ezermestert sajnos nem ismerek.Még arra gondoltam, hogy hátha foglalkoznak ilyesmivel az ékszerészetekben, lehet, hogy ott rá kellene kérdezni erre?

2013. okt. 29. 16:35
 6/12 A kérdező kommentje:
De köszönöm mindenkinek a választ :)
2013. okt. 29. 16:36
 7/12 anonim ***** válasza:
keress ásványgyűjtőket börzén, ők tudnának segíteni. valószínűleg nem tudod át fúrni semmivel, hanem csiszolni kellene a lyukat gyémántfejű maróval.befogása kevesebb gond, mert megoldható könnyen. (esetleg sírköveseknél érdeklődjél, de lehet, hogy nem foglalkoznak ilyennel; de nekik van gyémánt gravírozójuk. én csak néhány követ csiszoltam régen...........
2013. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. okt. 29. 20:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még a HSS fúrónak a hegye is elég a kavicstól, ezeket fémhez illetve annál puhább anyagokhoz készítik. A kőzetet inkább vídiás, de ilyen kicsi méretben gyémánt betétes fúróval dolgozzák meg.

Miden esetre egy ilyen kicsi fúrót nem sok pénzért árulnak 2-300 forint, ha megtudod oldani, próbáld meg! Ha nem akkor vidd el egy ékszerészhez, gondolom nem fog tízezreket elkérni. :)

2013. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is gondoltam az ékszerészre, de szerettem volna egymagam megoldani saját kezűleg.Van még pár majdnem ugyanilyen kavicsom, először azokkal teszek itthon egy próbát, aztán ha nem, akkor marad az ékszerész.


Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2013. okt. 29. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!