Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet egy kültéri lámpát két...

Lehet egy kültéri lámpát két mozgásérzékelővel, vagy egy mozgásérzékelővel és egy kapcsolóval működtetni?

Figyelt kérdés

Adott egy hosszú udvar és a kültéri lámpát egyrészt a kapunál, másrészt a lakásbejáratnál lévő mozgásérzékelőkkel szeretném kapcsolgatni. Esetleg a lakásbejáratnál egy kapcsolóval a mozgásérzékelő helyett.

Működhet ez?

Jó megoldás ha a lámpa bemeneténél simán csak közösítem az azonos kábeleket?

Nem lehet abból gond ha az egyik érzékelő felkapcsolja a lámpát és mielőtt lekapcsolódna, a másik is felkapcsolni akarná?



#világítás #kültéri világítás #mozgásérzékelőkkel kapcsolt
2013. nov. 28. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehet baj, ha mindkét kapcsoló/mozgásérzékelő ugyanazt a fázist kapcsolja.
2013. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy ideig nem lesz baj, de aztán az egyik érzékelő kinyírja a másikat. Jobban jársz, ha mindkét helyre alternatív kapcsolót teszel, szerintem.
2013. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért nyírná ki egyik érzékelő a másikat?

Lírnád a fizikai okokat.

Nem vagyok otthon ezekben az lektromos dolgokban, de nekem ezek az érzékelők gyakorlatilag olyanok, mint egy kapcsoló.

Ha két alternatív kapcsoló tud megfelelően működni egymással, akkor ezeknek az érzékelőknek mi bajuk lehet?


Nézegettem a lépcsőházi nyomógombos kapcsoló és rendszer alkalmazhatóságát is, de inkább valahogy automatizáltan szeretném majd megoldani.

2013. nov. 28. 20:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Az előbb gyorsan klimpíroztam és hibáztam. :)


Helyesen:

Leírnád a fizikai okokat.

Nem vagyok otthon ezekben az elektromos dolgokban...

2013. nov. 28. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Hogy pontosan mik az okai, arról csak sejtésem van. Valószínűleg az a baj, hogy amikor az egyik felkapcsolja a lámpát, akkor a másik érzékelő kimenetére küld feszültséget, ami annak nem tesz jót, nyilván a benne lévő egyszerű elektronikának árt. Nem tudom biztosan, de eddig már több helyen találkoztam ugyanezzel a problémával. Elvileg relékkel ki lehetne küszöbölni, de akkor annál már olcsóbb időnként lecserélni a meghibásodott érzékelőt.

...vagy kiépíted két alternatív kapcsolóval. Igaz, nem olyan látványos, mint az érzékelős, de cserébe örökös, mint a nyomorúság...:)

2013. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Meg a szakmai hozzá nem értés is örökös marad!! Mint ahogy írták is ha azonos fázison van a két mozgás érzékelő semmi baj nem lehet. Mivel ezek relés kimenettel rendelkeznek. Ugyan az mintha két kapcsolót párhuzamosan kapcsolnál. Ennyi.

Villszer.

2013. nov. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tehát a lényeg, hogy azonos fázison legyenek az érzékelők.

Köszönöm a hasznos válaszokat.

2013. dec. 6. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!