Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerülnek a vízvezeték...

Mennyibe kerülnek a vízvezetékcsövek, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

a cső viszonlag olcsó. ami drága az a hozzá való kiegészítők.

a kérdés az, hogy milyen útvonalon, milyen lecsatlakozással akarod csinálni.


végulis két lehetőséged van:

1. réz

2. alubetétes műanyag (ötrétegű)


A réz akkor jó, ha sok hosszú egyenes szakaszod van, kevés kanyarral.

Az alubetétes meg akkor, ha sok a kanyar és viszonylag kevés a lecsatlakozás.


A rezet forrasztani kell, ami nem bonyorult, de azért ki kell tapasztalni. Viszont ha nem sikerült a forrasztás, akkor újra tudod kezdeni.

Az alubetétes a roppantógyűrűs, ami azt jelenti, hogy egyszer még talán szét lehet szedni, de nem tudod újra összerakni. A legtöbb fajtához speciális szerszám kell, de van olyan is, amihez csak két villáskulcs.


A réznél ha kanyargós, akkor sokat kell forrasztani, sok könyök kell, de ha egyenes szakaszaid vannak, akkor a szálban vett csövet egyből fel lehet rakni és még ki is fog nézni. (tekercsben nem szabad venni, mert azt szerkezet nélkül házilag nem fogod kiegyenesíteni) Viszont le kell festeni, ami azért macerás, mert a rezet nem olyan egyszerű festeni. Kell rá szigetelés is, mert a hidegvízes cső különben harmatozni fog.

Az alubetétes hajlításákoz elég egy hajlítórugó, baromi gyorsan lehet vele haladni, de az egyenes szakaszok kihívást jelentenek, mert ezt csak tekercsben lehet kapni, úgyhogy el lehet babázni a kiegyenesítésével. Viszont önmagában is megállja a helyét, nem nagyon kell festeni. A csatlakozók viszont nagyon drágák, és a sarkon befordulni sem olyan egyszerű, mert nem igazán szereti a kisívű hajlítást.

2008. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló igencsak lerövidítette azt hogy milyen csöveket lehet használni. Kezdem azzal hogy rézvezetéket nem ajánlom vízvzetékbe építeni, inkább csak fűtésbe, mert felléphet egy idő után az oxidáció, ami nem egészséges.

Amit ajánlani tudok az ECOPLASTIC,(sütött) vagy pedig a legjobbatt a Rehau, de viszont az nagyon drága. Egy idom kerül 2500 FT-ba, szóval nem olcsó de nagyon jó minőségi cső.

Ha szeretnél utánanézni akkor leírom neked a linkeket. Amúgy én azért ajánlom ezeket mert nekem ez a szakmám!

www.rehau.hu

www.inpipe.hu


Remélem tudtam segíteni!

2008. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Had ajánljak egy harmadik alternatívát.

A neve HEPWORTH, műanyag vízvezeték rendszer. Angol gyártmány, tehát nem a legolcsóbb, de nagyon egyszerű az összeszerelése.

Átmérő 16-tól 28-ig tehet kapni tekercsben és 40-ig szálban. Nem kell hozzá semmilyen célszerszám ( a gyártó ajánl hozzá egy Kb.6000 FT-os vágóollót mert ez sorjamentesen vág ), de vasfűrészlappal simán el lehet várni és utána tapétázókéssel ki tehet sorjázni.

Kapható hozzá mindenféle idom, könyök, t elágazó. Könnyen hajlik kb. úgy vagy még jobban mint a KPE cső, de a sarokba kell könyök.

A szerelése nagyon egyszerű, levágjuk a megfelelő hosszúságúra a csövet, kisorjázzok, mint a két végébe beledugjuk a rozsdamentes anyagból készült persejt ( ez akadályozza meg az idomoknál a cső összenyomódását), majd egy határozott mozdulattal benyomjuk a csövet az idomba. Az idomban tömítőgyűrű akadályozza a szivárgást és egy fogasgyűrű a cső kicsúszását. Ha esetleg elrontottuk a hollandert kicsavarjuk és megismételjük a betolást.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Tavalyi áron egy szerény fürdőszoba és konyha szerelvényei : egy WC, egy zuhanyzó, egy bojler, egy mosdó, egy mosógép, egy mosogató szerelvénye 37500 FT-volt. Pontosan 16 m 16-os cső, 10 fél colos falikorong, 12 könyök, 6 T elágazó, 3 félcolos csatlakozó, ( a csempeszelephez ez a csatlakozáshoz a bejövő KPE-hez ), ja és a perselyek.

Az összerakása nem számítva a falvéséseket, amit előre megcsináltam, nem telt több időbe, mint 5 óra. Hozzáteszem, most dolgoztam vele először és KB tízévente szoktam vízvezetéket szerelni.

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Bővebb info és 2009-es árak: WWW.HEPWORTH.HU

2009. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek egyet az elsö válaszoloval mivel ha sok az egyenes szakasz vagy akár a folyóméter sokkal jobb a müanyag cs mert sokkal olcsobb a folyóméterára mint a réznek.
2009. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ZSOZSO-BARKÁCS válasza:
Hello Mindenki, nagyon szerény kis barkàcsolo vagyok, éppen most szereltem fel egy kb 15 méteres alubetétes vizhálozatot. Mindent ugy csináltam ahogy a "nagy könyvben" elö van irva, az alucsö jol bele van nyomva (azaz menetes T idom, stb...), a mégis sok helyen csöpög a viz a csatlakozásoknál (eloszto, könyök,...). Van két kis kerek alátét az idomokon és azt gondolom, hogy amikor a csövet ráhuzom, a csö kitolja a menetéböl az alátéteket söt el is szakitja mivel a csö átméröje akkor mint az idomé amire rátolom. Szoval van valami gond, de mi az? Nagyon sokan irtak itt jo ötleteket. Biztos hogy valaki tud erre is valamit javasolni. Elöre is nagyon kösz. Kellemes napot Mindenkinek. ZS
2011. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!