Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » "Ingyen" fény? Van egy autó...

"Ingyen" fény? Van egy autó aksim. Hétvégi házamba akarok éjjeli fényt, hogy azt higgyék ott vagyok. Égővel össze tudom kötni? Milyen égővel?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom hosszútávú megoldásnak. Valahol olvastam,hogy az autó akksija nem arra való,nem tolerálja,ha teljesen lemerítik. Egy~egy ilyen történettel akár 8%-osélettartam csökkenés is lehet.

Nálad ez történne,hisz addig világítana az ízzó,ameddig az akksi bírja.

Ha megcsinálod,ízzó helyett valami led fényforrás kellene(12voltra),nagyságrendekkel kevesebbet "eszik". A másik,hogy ha egész éjjel világít,azt senki "nem veszi be",időkapcsolót volna érdemes beszerelni.

Mindezeket 12V-ra fejlesztve.

2014. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el a betörők ennél sokkal ravaszabbak, mintsem megtévessze őket egy állandóan világító fényforrás egy olyan házban, ahol amúgy semmi mozgás nincs.

Ahogy az előző írta valami időkapcsoló is kellene, hogy ne állandóan világítson, de hogy ez a megoldás nem sok betörőt riaszt el, az holtbiztos. Lehet azelőtt leellenőrzik, hogy van-e otthon valaki, bekopognak egy ásóért vagy valami hasonló ürüggyel. Inkább valami riasztót vagy kamerákat szereltess.

2014. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Riasztót javaslom. Hozzánk törtek már be úgy is hajnalban, hogy mindannyian otthon aludtunk. Na, azóta van riasztónk.
2014. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy időkapcsolóval ellátott kisrádió bekapcsolását is jobbnak tartok .Azt tovább birja még az akksi is .

A riasztó is szólhat ahogy akar,ha senki nem néz oda .

Ahova be akarnak törni oda be is törnek .

A behatolást kell időigényessé tenni,megnehezíteni.Esetleg ez még nagy zajkeltéssel is járjon . Az jelenti számukra a lebukási esélyt .A behatolási helyekre,már messziről rá lehessen látni.

Ne dolgozhassanak rejtve .Lehet hogy ezért 1-2 futórózsát

vagy sövényt jól vissza kell vágni .

2014. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Betekersz egy takarékos égőt. Én így csinálom mellette megy egy fagyasztó és így se fizettem 1000 forintot.
2014. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs áram a hétvégi házban.
2014. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hy!

Mivel hogy kocsi aksiról van szó,így a legjobb amit tudok ajánlani az az hogy 12voltos ledégőt veszel(ami a kocsiba való) és azt csinálod meg lámpának.

Olcsón és erős ledes átalakított égőket a leddiszkont.hu oldalon tudsz venni.

Amúgy Én úgy csinálnám hogy beépítenék a ház elé egy érzékelőt ami a benti lámpát kapcsolgatná.Vagy a ház elejére teszel ki egy mozgásérzékelővel egybeépített lámpát ,asszem az obiban már van ilyen olcsón.

2014. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7 es,sajnos minden trükk csak ideig-óráig jó. Nekik van idejük mindent kifigyelni . A mai betörők már mindenre gondolnak .Kicsivel mindig előttünk járnak .Ami hatásos lenne,az a 240v.Azt meg a törvény tiltja .
2014. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell tenni egy hordót és rá kell írni hogy fagyállózva! :)
2014. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!