Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kollibri, puffertárolós...

Kollibri, puffertárolós gázkazánom van. Lent a pincében pedig fa tüzelésű kazán. Lehetséges-e hogy a fűtési szezonban a meleg vizet a fa tüzelésű kazán állítsa elő a puffertartályba? Amúgy is egész nap megy a fa tüzelésű 60 fokon.

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem nagyom értem .A fűtővízben akarsz te fürdeni ? A puffertartály össze van kötve a radiátorok vízével .Ezért van .
2014. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1000l kombi tartály (hmv-is arról megy) van a vegyes tüzelésre rákötve....amikor elutazunk és temperálót akarunk akkor megy a gáz ami egy elzáró csap segítségével le van választva a puffertől stb (gázzal akkora mennyiségű vizet mi nem fűtünk). Amúgy nem tudom mekkora tárolótok van,de én gázra nem köttetném rá.......
2014. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha pedig használati meleg vízre gondolsz (mert nem igazán egyértelmű a dolog) akkor kombi puffer kell.... amúgy arra is van lehetőség,hogy csak a kazán melegítse és arra is,hogy egy fűtőszállal áram....pl képzelj el egy kinézetre és méretre normál villanybojlert ami a fűtési rendszerre van kötve és ha pl a beállított hőfokot nem éri el benne a víz mert nem fűtesz stb akkor villannyal segít rá....szóval ha nincs fűtési szezon akkor normál villanybojlerként működik.Noh meg vannak olyanok mint nekünk,hogy egy 1000literes kombi tartályunk van és amikor fűtünk akkor onnan van a HMV.
2014. febr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát akkor lehetséges. Nekünk egy 120 L -es puffertároló van amelyet szeretnék a vegyes kazánnal mintsem gázzal felfűteni.Kb mekkora költség ez ? Mert ha egy szezon alatt visszahozza az árát akkor megéri.
2014. febr. 3. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Megérni simán megéri...csak abba gondolj bele,hogy mi a bánatnak kell azt gázzal fűteni????Egy gázkazánt egyik pillanatról a másikra tudod rendszeresen szabályozni,de egy vegyes tüzelésnél azért ez nem így van....egy vegyes tüzelésűnél nem úgy van,hogy most nem akarok kánikulát és állandóan füstöltetem benne a fát mert az nincs jó hatással a kazán élettartalmára.Nálam fő szempont volt az is,hogy a gyerekeknek jobban igénylik a meleget ellentétbe velem mert én már 18 fok fölött haldoklok így minden radiátorra lett hőfokszabályzó rakva aminek a használata vegyes tüzelésnél puffer nélkül nem igazán jó dolog. Ha a gázról leszeditek a tartályt akkor azzal már egy kis magtakarítás lesz...(120literes tartálynál ne igazán számíts nagy megtakarításra vegyestüzelésnél) nem tudom mekkora a vegyes tüzelésütők teljesítménye,de én 500 liter alatti tartályba nem gondolkodnék és nálam csak a kombi nyerő mert ha már a fűtést amúgy is nyomatom akkor miért fizessek még + gázra vagy villanyra pénzt a használati meleg vízért (plán,hogy télen tényleg meleg vizet igényel az ember).Én a puffernél főleg a villanyszámlán látom a változást mert amikor már nem fűtünk noh meg persze nyáron nagyon gazdaságos hőfokra van állítva a bojler és amikor még télen villanyról ment a forró víz hát nem gyenge különbség volt a számla között....most meg télen,hogy be sincs dugva a bojler nagyon nagyon meglátszik a számlán. Enyhe időbe sok fát megspórolunk a tartállyal. Én csak csupa pozitív dolgokról tudok beszámolni.
2014. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 120 l tartályt a vegyes kb 25 perc alatt fogja felfűteni.

A rendszer pedig lehet, hogy 10 perc alatt kihűti. Szóval elég értelmetlennek látszik a beépítése.

2014. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!