Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mely kipufogónak kisebb a...

Mely kipufogónak kisebb a hangja ill. jó a hatásfoka?

Figyelt kérdés
Van még legalább 30 fajta elképzelésem, bonyolultnál bonyolultabb kivitelezések is, de az egyszerűbb gondolom jobb. Az alábbi képen ( [link] ) melyiket érdemes megépítenem? Egy 2 ütemű fűnyírónak készítenék egyet, csak ennyi közül nehéz eldönteni, hogy melyiket... időm nagyon nincs kikísérletezgetni.
2014. febr. 25. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban két fajtával lehet találkozni.Az egyik a kamrás rendszer amiben több kamrán keresztül mennek át a gázok a másik meg a perforált cső és körülötte kitömöd kőzetgyapottal

Ha a teljesítmény számít akkor perforált cső közetgyapotos megoldást ajánlom,de akkor használsz szintetikus olajat!

2014. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kamrás rendszer jobban megfogott, valamennyit "folyt" is gondolom. Legalább kevesebbet fogyaszt. Köszi, utánaolvasok.
2014. febr. 26. 00:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Végül ilyet csináltam: [link]
2014. febr. 26. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:

És ezzel így jó? Szerintem a furatok csak akkor érnek valamit ha kőzetgyapottal tömöd ki körülötte.

[link]

ilyen a rendes tompító

vagy ilyen [link]

Bár ez is jó megoldás amit te csináltál de ezt inkább 4t gépeknél használják ezt a variációt.

2014. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a képeket, áttanulmányozom őket!


Az a baj, hogy hiába kísérletezgetek otthoni körülmények között, komoly műszerezettség nélkül szinte nem érek vele semmit. Hasamra csapva dolgozok, ami kókány munka. Habár egy gyerek quadblokk esetében nem annyira fontos a precizitás. Falusi ember szerint: "Legyen nyomaték, kapja fel az elejét, és menjen mint a távirat."


Miután összeszereltem, elindítottam, meg sem lehet ismerni a hangját. Lehet hallani a gondolataimat, ha meghúzom "ugyan olyan erős". A furatok készítésénél arra is ügyeltem, hogy ne egymással szembe nézzenek.


Egy volt esztergályos mester annó csinált (félig) egy hangtompítót, ahol az alátéteket úgy fúrta ki, hogy ne lehessen átlátni rajta. "Törjön" a hang, ne legyen fázisban.


Amúgy a 4t-s gépeknél miért alkalmazzák ezt a típust?

2014. febr. 26. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!